""nın belgeseli çekildi

Taylandlı belgesel ekibi, Mozaik Müzesi ile Zeugma Antik Kenti'nde belgesel çekti.

Giriş Tarihi: 5.7.2013 14:24
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğünün izniyle Gaziantep'e gelen Massmedia adlı belgesel yapım firmasından 7 kişilik ekip, Müzesi'ndeki mozaikler ile Zeugma Antik Kenti'ndeki tarihi eserlerini tanıtan belgesel hazırladı. Özellikle kazı alanında çekim yapan ekip, daha önce yapılan kazılarda kurtarılan mozaiklerin görüntülerini de hazırlığını yaptıkları belgesele ekledi.

Massmedia Genel Müdürü Naruchit Rochananond, yaptığı açıklamada, İstanbul, Kapadokya, Gaziantep, Şanlıurfa ve Van'daki tarihi varlıkların çekimi için Türkiye'ye geldiklerini belirtti.

Yapılan çalışmalarla hem Türkiye'deki tarihi zenginlikleri yerinde gördüklerini hem de Tayland'daki özel bir televizyon için belgesel hazırladıklarını ifade eden Rochananond, şunları kaydetti:

''Yaptığımız çalışmayla ülkemizdeki insanlara Türkiye'de keşfedilmeyen ve görülmeyen yerleri gösteriyoruz. Çektiğimiz görüntülerden hazırlayacağımız belgesel filmi hem ülkemizdeki televizyon kanallarında hem de turizm bürolarında kullanarak Türkiye'deki tarihi zenginlikleri anlatmaya çalışacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Zeugma"nın belgeseli çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN