Eski cezaevi kent müzesi oluyor

Giriş Tarihi: 11.7.2013 16:28

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde bir süre önce kapanan cezaevi binası kent müzesi haline getiriliyor.

Cengiz Topel Mahallesinde bulunan ve 40 yıldır cezaevi olarak kullanılan bina artık kent müzesi olarak hizmet verecek. Adalet Bakanlığından Kadirli Belediyesine devri yapılan binanın kent müzesi haline getirilmesi için Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 325 bin TL hibe desteği verecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan 'Kadirli nihayet kent müzesine kavuşuyor. Burada Kadirli'nin tarihini kültürünü tanıtan ögeler olacak.

Doğaka 325 Bin Tl. hibe desteği verecek 100 bin TL de Kadirli belediyesi karşılayacak. İlk etapta 425 bin TL'ye bütçe ile yapılacak. Burası geniş bir alan burada oluşturacağımız park ve bahçeden de Kadirli halkı faydalanacak hayırlı olsun'dedi.

Kadirli Belediyesi proje sorumlusu Hakan Semercioğlu ise 'Doğaka'nın turizm altyapısını güçlendirme projesi kapsamında hazırladığımız kent müzesi projesine 325 bin TL hibe çıktı. Burası 9 ayda tamamlanacak ve bölgede ilk temalı açık hava müzesi olma özelliği taşıyacak. Proje ortağımız Kadirli Ticaret Odasına da çok teşekkür ediyorum. Bizden desteklerini esirgemediler. Ayrıca evinde Kadirli kültürünü anlatan eser olan vatandaşlarımızı da müzemize katkı yapmaya davet ediyorum' dedi


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski cezaevi kent müzesi oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN