Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tuncelililer plajlara akın etti

Hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaştığı Tunceli'de vatandaşlar plaj alanlarına akın etti. Munzur ve Pülümür Çayı kıyısında bulunan plajlar, tatil için yurtiçi ve yurtdışından gelenlerin de gözdesi oldu.

Giriş Tarihi: 15.7.2013 13:50
Tunceli, son yılların en sıcak yazını yaşarken, sıcaktan bunalan vatandaşlar, çareyi Munzur ve Pülümür Çayı kıyısında bulunan plajlara akın etmekte buldu. Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayan Munzur ve Pülümür Çayı kıyısındaki plajlar, gurbetçiler ile civar illerden gelen vatandaşların da gözdesi halini aldı. Tatil için Almanya'dan Tunceli'ye gelen Ümit Yoslun, Tunceli'yi güzel doğası ve güzel insanları için tercih ettiğini söylerken, yurtdışından gelen Ali Aslan, "Antalya'ya da gidebilirdim ama burası beni rahatlatıyor. Toprak beni rahatlatıyor. Kendi memleketim çok seviyorum burayı" diye konuştu.

Hafta sonunu geçirmek için Antalya'dan gelen Tarık Başar, "Buraya gelmek bizi çok mutlu etti. Çok güzel bir ortam var. Tunceli halkı çok iyi. Arkadaşlar anlatmıştı plaj var diye. Antalya'dan geldik, oradan daha güzel havası var. Suyu deniz suyundan daha güzel tuzsuz. Antalya'nın Konyaaltı sahilinden daha güzel. Su, yaz sıcaklığında serinletiyor çok güzel" dedi.

Tunceli'ye geldiğinde çok şaşırdığını söyleyen Yasemin Başar ise, "Buraya geldik çok şaşırdık. Böyle bir ortam beklemiyorduk. Dağların tepelerin arasında çok modern bir yer. Doğu gibi değil küçük Avrupa, Antalya gibi. İnsanlar da çok sıcak kimse kimseyi yadırgamıyor. Bildiğiniz sahil kasabası" diye konuştu.

Pülümür Çayı kıyısında plaj işleten Cihan Yıkılmaz isimli işletmeci ise insanların doğasının bakirliği yüzünden Tunceli'yi seçtiğini belirterek, "Yoğun ilgi var. Suyun güzelliği, doğanın güzelliği. Her şey bakir ve güzel olduğu için insanlar burayı seçiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tuncelililer plajlara akın etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN