Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'dan başlayıp Karadağ'ın turizm merkezi Budva'ya uzanan muhteşem bir Balkanlar gezisi sizleri bekliyor. 6 ülkeyi göreceğiniz bu turda vizesiz tatil ayrı bir keyif oluyor

Giriş Tarihi: 17.7.2013
Balkanlar hem vizesiz olması hem de birden fazla ülke görme fırsatı tanıdığı için en fazla tercih edilen turlar arasında yerini alıyor. Balkan'da 6 ülke programı için Üsküp veya Belgrad başlangıçlı olarak 2 ülke çıkışlı tur seçeneği bulunuyor.

BÜYÜLEYEN ÜLKE SIRBİSTAN

Sırbistan asma bahçeleri, yemyeşil ovalara kurulu manastırları, nehirleri, gölleri ve kaplıcalarıyla insanı büyüleyen bir ülke. Sırbistan'ın başkenti Belgrad farklı kültürleri bir potada eriten dokusuyla büyülüyor. Sava ve Tuna nehirlerinin buluştuğu şehirde iki nehir Belgrad'ın da çehresini değiştiriyor. Temiz havasıyla insana nefes aldığını hissettiren bu şehirde Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi ve Saborna Kilisesi bu şehri daha da güzelleştiren yapılar olarak karşımıza çıkıyor.

KÜLLERİNDEN DOĞAN ŞEHİR

Hepimizin yüreğine hüzünlü bir dokunuş yapan Saraybosna küllerinden yeniden doğan bir şehir. Geçmişin kötü günlerini silip tarihi ve kültürel eserleriyle yeniden şahlanmaya hazırlanan kent Osmanlı döneminden kalan eserleriyle ziyaretçilerine nasıl da dimdik ayakta kaldığını anlatıyor. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen ve Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olan Mostar Köprüsü bunun en bariz örneği aslında. Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla birebir aynısı yapılan bu eşsiz mimari savaşla tarihin silinemeyeceğini anlatıyor. Güçlü duruşun bir simgesi olan bu şehirde hüzünle umut birbirine karışıyor. Her yeni doğan çocukla mutluluğun bir kez daha yeşerdiği Bosna yeniden doğuşu anlatıyor. Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'ya sahip olan bu şehirde her sokağı gezmeli her köşeyi içinize çekmelisiniz.

TÜRK KÖYÜ POÇİTEL

Tarihi dokusunu hala koruyan ve Türk köyü olarak bilinen Poçitel Saraybosna'dan sonraki rotanız. Ardından kıyı kentleri ve tatil kasabalarıyla yarışan başkent Zegreb'e geçiyorsunuz. Zegreb, kirlenmemiş denizi, tertemiz doğası ve 116 mavi bayraklı plajıyla Hırvatistan'ın övünç kaynağı. Turunuzun vizesiz olması Dubrovnik ile buluşmanızı engelleyemiyor. Tur esnasında dileyen yeşil pasaportuyla veya vizesi olanlar da vizeleriyle Dubrovnik'i gezebiliyor. Geceleme ise Trebinje'nin muhteşem büyüsünde yapılıyor.

TURİZM MERKEZİ BUDVA

Karadağ'ın kıyı şehri Kotor körfezinin nefes kesen manzarasıyla büyülüyor. Yol üzerinde son durağınız ise muhteşem sahilleri ve renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva oluyor. Karadağ'ın sahil şehirlerinden biri olan Budva ülkenin turizm merkezi olarak kabul ediliyor. 2 bin 500 senelik geçmişiyle Adriyatik Denizi kıyısındaki en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen şehir yat limanı, Hawaii'ye benzerliğiyle ün yapan St.Nikola Adası, Stari Grad'ı ve kalesiyle ziyaretçilerini hayran bırakıyor.

ALTERNATİFLİ TURLAR
Anı Tur ile her pazar gerçekleşen ve yılsonuna kadar süren, 7 gece 8 günlük promosyonlu Balkan Turları 449 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Dilerseniz Anı Tur'un size sunduğu vizeli turlardan Saraybosna- Mostar-Dubrovnik turları ile Dubrovnik'in tadına varabilirsiniz. Daha yoğunlukla Dubrovnik ve Saraybosna olan bu turda, Dubrovnik'te konaklama imkânını da yakalayacaksınız. Bayramda Saraybosna sevdiklerinizle geçireceğiz en güzel anılardan biri olmaya aday. Üstelik kısa bir süreliğine 399 eurodan başlayan fiyatlarla!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlar'a vizesiz tatil keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN