Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ya Kuveytli turist akını

Giriş Tarihi: 18.7.2013 09:43 Güncelleme Tarihi: 18.7.2013 09:46

'ya gelen Kuveytli turist sayısı 3 yılda 3 kat arttı

Vali Şahabettin Harput, 'ya gelen Kuveytli turist sayısının son 3 yılda 3 kat arttığını söyledi. Kuveyt'in özellikle Türk - Arap turizm buluşmasından sonra Bursa'ya en çok teveccüh gösteren ülkelerden birisi olduğunu belirten Vali Harput, 'Bu nedenle Kuveyt'le turizm alanındaki ilişkilerimizi her geçen gün daha yukarı taşıma yolunda ciddi bir çaba içerisindeyiz. 2010 yılında Bursaya en çok turist gönderen Arap ülkeleri arasında Kuveyt üçüncü sırada idi.

2010 ve daha sonraki yıllarda Kuveyt'le kurduğumuz ilişkiler sonucu Kuveyt'ten Bursa'ya olan teveccüh hızla artmış ve bunun sonucu önce 2011 yılında Bursa'ya Arap turistin de Kuveyt ikinci sıraya yükselmiş ve 3 bin 700'lük rakam bir anda 7 bin 297'ye çıkmıştır. 2012 yılında ise Kuveyt'in Bursa'ya olan teveccühü daha da artmış ve Bursa'ya 2011'de 7 bin 297 kişi gelmiş iken 2012 yılında 11 bin 640 kişi geldi. Yani bir yılda turist artışı sadece 2010 yılında Bursa'ya gelen Kuveytli turistten daha fazla turist artışı meydana gelmiş. Bu Kuveyt ile kurduğumuz sıcak diyalogun ve kurduğumuz dostluk ilişkilerin sonucu oluşmuştur' dedi.

KUVEYT'E ÇIKARMA YAPACAKLAR
18 Temmuz itibarı ile Kuveyt'te başlayacak olan turizm fuarına kaıtlacaklarıın ifade eden Harput, şöyle devam etti:
'Bu fuar, Bursa'nın bütün yönleriyle Kuveyt'te bir kez daha kendisini tanıtmasına, anlatmasına, göstermesine vesile olacak. 9 kişilik bir heyet ile Kuveyt'e önemli bir turizm çıkarması yapıyoruz. Bu faaliyetler Bursa'mızın bölgedeki tanınırlılığını Bursa'ya olan teveccühü bir anda yukarılara taşımaya önemli bir vesile olacaktır. Bu münasebetle bu organizasyona katılan emek veren bütün turizm organizatörlerine, ilgili firmalara ilgili temsilcilere turizm yetkililerine teşekkür ediyorum.'
Önümüzdeki günlerde Kuveyt'ten Bursa'ya doğrudan uçak seferleri yapılacağını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'ya Kuveytli turist akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN