Havaalanı Ordu'nun iç ve dış turzmini canlandıracak

Giriş Tarihi: 18.7.2013 10:12

Ordu milletvekili İhsan Şener: 'Ordu'da denize inşa edilen havaalanı Ordu'nun turizmle ilgili kalkınma potansiyelini harekete geçirecek.Havaalanı bittiği zaman Ordu, hem iç, hem de, dış turizmi açısından çok güzel imkanlara kavuşacak'

Ordu Milletvekili İhsan Şener, Gülyalı ilçesinde yapımı devam eden ve Türkiye'nin deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olan nın tamamlandığında Ordu'nun iç ve dış turizmi açısından çok güzel imkanlara kavuşacağını söyledi.
İhlas Haber Ajansı Bölge Müdürlüğünü ziyaretinde konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ordu Milletvekili İhsan Şener,'Ordu'da denize inşa edilen havaalanı Ordu'nun turizmle ilgili kalkınma potansiyelini harekete geçirecektir. Havaalanı inşaatından dolayı şuanda Ordu'nun her yerinde oteller yapılıyor. Geçen sene 3 tane otel açılışı yaptık. Bu sene de 5 yıldızlı 2 tane daha yapılıyor. Kabadüz ilçesindeki Çambaşı kayak tesisleri yapıldı.

Dolayısıyla, havaalanı çok ciddi şekilde Ordu ve Karadeniz'de hareketlenme oluşturacak. Özellikle Arap turistlerin ilgisi artacak, zira bu bölgenin yaz dönemindeki serin havası çok önemli.Havaalanı bittiği zaman Ordu, hem iç, hem de dış turizmi açısından çok güzel imkanlara kavuşacak. Ordulu hemşerilerimizin daha iyi şartlarda yaşaması için milletvekilleri olarak elimizden gelenin en güzelini yapmaya çalışıyoruz' dedi.

FINDIKTA LİSANSLI DEPOCULUK SİSTEMİ
Meclis çalışmalarını tamamladıklarını, bundan sonra Ordu'da yapılan yatırım ve çalışmaları yerinde izleyeceklerini belirten Şener, 'Bizim bölgemizin en önemli geçim kaynağı fındıktır. Fındık yıllar öncesinde hep sorundu. Fındık üzerinden politika ve siyaset yapılırdı. Ama artık fındığı kimse konuşmuyor. Çünkü serbest piyasa ortamında fındık fiyatı oluşturuluyor. Biz de alan bazlı desteğimizi kesintisiz devam ettiriyoruz. Eskiden üreticimiz fındığı hemen pazara indiriyordu. Çünkü bu, hem zorunluluktu, hem de çoğu üreticimiz gurbetçiydi. Şimdi fındıkta lisanslı depoculukla ilgili ciddi bir çalışma var.

Fındığımızı toplayacağız, uygun fiyat oluşana kadar depoda bekleteceğiz ve biz satış emrini verdikten sonra depodaki fındığımız satılmış olacak. 2007'li yıllarda yollar kesilir, fındık için mitingler yapılırdı. Şu anda ise reel fiyat uygulamasından dolayı 6 yıldır fındık çok fazla konuşulmuyor. Üreticiyi koruyacak sigorta biçiminde tedbirlerimizi aldık. Milletimizin kalkınması için elimizden geleni yapacağız' diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havaalanı Ordu'nun iç ve dış turzmini canlandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN