Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ortaçağ'ın hüküm sürdüğü topraklar

Çek Cumhuriyeti'nin tarih zengini Prag, Budin ile Peşte'nin buluşma noktası Budapeşte, Polonya'nın yarış halindeki şehirleri Varşova ve Krakov... Etstur sizleri Ortaçağ'ın hüküm sürdüğü bu güzel topraklara, Orta Avrupa'ya davet ediyor

Giriş Tarihi: 26.7.2013
Mimarisinden, kültürüne kadar Ortaçağ'a ait tüm detayların çok iyi korunduğu bir bölgedir Orta Avrupa. Budapeşte'de ara sokaklarda başlayan macera, Varşova ve Krakov'un romantik caddelerinde devam eder ya da Prag'ın mahzenlerinde renklenebilir. John Paul II Bulvarı, Azize Meryem Kilisesi veya Vaclav Meydanı Etstur ile yolculuğunuzu süsleyen detaylar olabilir. Budapeşte tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülerken, Prag'da kendinizi bir rüyanın içinde hissedebilirsiniz. Sanat ve sanatçı şehri Viyana ise dünya çapında ünlü müzikleriyle ruhunuza hitap edecek. Etstur sizleri Avrupa'nın rüya gibi başkentlerine davet ediyor.

HEM TARİH HEM DOĞA

Bölgedeki ülkeler hem birbirine benzer hem de tamamen farklı özellikler gösterebilir. Coğrafya içerisinde her bir noktada Ortaçağ figürleri karşınıza çıkarken, ülkelerin farklı damak tadına ve kültürel değerlere sahip olduklarına tanık olabilirsiniz. Tuna Nehri'nin iki yakasına kurulan Budapeşte, tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülüyor. Romalılardan günümüze Avrupa'nın en önemli termal kaplıcalarına sahip olan kent, şifalı sularıyla binlerce turistin ilgisini cezbediyor. Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli Köprü, Parlamento Binası ve Kahramanlar Meydanı bu şehrin görmeniz gereken güzelliklerinden bazıları. Budapeşte'ye geldiğinizde nehir gezisine katılıp, şifalı sularında yıkandıktan sonra Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisine ve Çigan Gecesi'ne katılmayı ihmal etmeyin.

399 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Çek Cumhuriyeti'nin tarih zengini Prag, Budin ile Peşte'nin buluşma noktası Budapeşte ya da Polonya'nın birbiriyle yarış halinde olan şehirleri Varşova ile Krakov sizi Etstur ile 399 eurodan başlayan birbirinden farklı tur alternatifleriyle uçsuz bucaksız bir keşfe davet ediyor.

LEZZET DERYASI
Tadılmamış lezzetler ve içecekler sizi bekler Orta Avrupa'da. Et ağırlıklı mönüleri deneyebilir, içecek çeşitleriyle yemeğinizi renklendirebilirsiniz. Ayrıca Karlovy Vary veya Çigan Gecesi Gezisi gibi gün içinde sunulan ekstra turlarla vakit geçirebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ortaçağ'ın hüküm sürdüğü topraklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN