Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Almanya'nın incileri: Berlin&Hamburg

Giriş Tarihi: 2.8.2013

Almanya İkinci Dünya Savaşı'nın sembolü Berlin Duvarı, tarihi yapıları, müzeleri ve güçlü imparatorluk eserleriyle büyülüyor. Anı Tur sizleri bu ülkenin en güzel iki şehri Berlin ve Hamburg'a davet ediyor

Yüzlerce yıllık bir yerleşim yeri olan Almanya'nın başkenti Berlin köklü tarihinin kalıntılarını 20'nci yüzyıllar harmanlıyor. Dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri olan Berlin'de bir utanç tablosu olan duvar kalıntıları sizi 1960-70-80'li yıllara götürecek. Berlin Duvarı İkinci Dünya Savaşı ile onun yarattığı tahribatı, Hitler'i, savaşta ölen onca insanı, soykırımı ve bölünen Almanya'nın çektiği acıları bünyesinde toplayan somut bir simge olmuştur herkesin kafasında. Berlin'i gezmek yıkılan duvardan sonra kimliğini bulmuş bir şehri keşfetmektir aslında. Bu şehirde yürürken karşınıza çıkan her mimari yapı size tarihi anlatırken festivalleri ve coşkulu gece hayatı eski acılarından arınmış bugünkü Berlin'i sizlere anlatacak.

ŞEHRİN SEMBOLLERİ

Berlin turumuz tüm turistlerin ilgi odağı olan Alexanderplatz Meydanı'ndan başlayacak. Meydanın ortasındaki TV kulesi şehrin sembollerinden. Meydandan sonra Müzeler Adası'na doğru yol alacağız. Kırmızı Belediye Binası olan Rotes Rathouse karşınıza çıkacak eserlerden. Bunun hemen karşısında ise Roma çeşmelerini aratmayacak güzellikte Neptün Çeşmesi karşınıza çıkacak. Belediye binasının tam karşısında yer alan Berlin Katedrali ihtişamıyla sizi büyülerken, müzeler adasında Bergama Müzesi, Klasik Tarih Müzesi ve Mısır Müzesi'ne hayran kalacaksınız.

KÜÇÜK İSTANBUL

Tur esnasında hem kentin canlılığını yaşayıp hem de alışverişin büyüsüne kapılabilirsiniz. Berlin'in ünlü caddelerinde gezintinin 'alışverişin kalbine bir gezinti' demek olduğunu göreceksiniz. Berlin'in diğer Alman kentlerine göre ulaşım ve binaları dahil birçok ihtiyacın planlı yapılandığı sokaklarında, alışverişin kolaylığını yaşayacaksınız. Şehirde şiir gibi atmosferleriyle çeşit çeşit lezzetlerin, kahvaltıların ve mükemmel Berlin pizzasının sunulduğu çok sayıda restorana rastlayacaksınız. Türk vatandaşlarının yoğun olduğu Berlin'de adeta 'Küçük bir İstanbul'da geziyormuş gibi hissedeceksiniz.

649 EURODAN BAŞLAYAN FİYATLARLA
Berlin&Hamburg'u gezip görmek için en uygun zaman. Berlin'in eşsiz güzelliğini Anı Tur'un 28 yıllık deneyimi ile yaşamaya var mısınız? En uygun ödeme koşulları ile 649 eurodan başlayan fiyatlarıyla gelin bu yaz, Anı Tur ayrıcalığını yaşayın.

İHTİŞAMI BÜYÜLEYECEK
Berlin gezisinin ilerleyen günlerinde Dresden Turu da beğeninize sunulacak. Dileyen misafirlerin katılabileceği bu turda güçlü Alman imparatorluklarının ihtişamlı yapılarıyla karşılaşacaksınız. Eski imparatorların yaşadığı ve Unesco listesinde bulanan Dresden'de nereye giderseniz gidin güzel sanatlarla ve galerilerle karşılaşırsınız. Günümüzde de halen aktif olan bu sanat galerilerinde dünyaca ünlü etkinlikler yapılıyor ve bunların yüzde 80'i yaz aylarında düzenleniyor. Sayısız barok yapıya sahip olan Dresden'de Avrupa'nın en güzel su saraylarından biri olan Moritzburg ve bahçeleriyle ünlü Rezidenz Sarayı görülecek eserler arasında.

ÜLKENİN LİMAN KENTİ
Turun ikinci rotası olan Hamburg ise Almanya'nın dünyaya açılan kapısı. Ülkenin en büyük liman kenti olan Hamburg'da mutlaka tekneyle bir Elbe turu yapmalısınız. Ardından şehrin merkezi sayılan Rathaus'u gezmelisiniz. Buraya 10-15 dakika uzaklıkta olan St. Nicolas Kilisesi'nin sunduğu şehir manzarasına ise hayran kalacaksınız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Almanya'nın incileri: Berlin&Hamburg
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN