Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, turizme kazandırılıyor

Sivas-Yozgat kara yolu üzerinde, il merkezine 31 kilometre uzaklıkta bulunan Sıçak Çermik'e 2015 yılı Haziran ayı sonuna kadar termal tesis kurulacak.

Giriş Tarihi: 6.8.2013 12:00
Kaplıcalar diyarı olarak adlandırılan Sivas'taki Sıcak Çermiğe yatırımcı eli değdi. Zengin kaplıca potansiyeliyle dikkati çeken Sivas'ta kaplıca turizminin daha da geliştirilmesi için Sivas'ın önde gelen firmalarından YILTAŞ Grup, Pazaristan, Tiffany Mobilya ve Sultan Hotel iş birliği ile Sıcak Çermik Kaplıcasına Sivas Termal Tesisi kurulacak. Sivas Termal Tatil köyü, üzerinde kurulu olduğu bölgenin şifalı suyu ile kaplıca şifasının yanı sıra fizik tedaviye yönelik termal sağlık hizmetleri, özel karışımlı kil banyoları ile 200 metrekarelik geniş SPA ve sosyal tesis alanı, futbol sahası, market ile bir tatil köyünün bütün ayrıcalıklarını barındıracak. Sivas Termal Tatil Köyü, Sivas şehir merkezine 31 kilometre, Nuri Demirağ havalimanına 25 kilometre mesafede olup Sivas-Ankara kara yolu üzerinde yer alacak. Tesisin 30 Haziran 2015 tarihinde hizmete girmesi bekleniyor.

Sivas Termal ortaklarından olan ve aynı zamanda Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım; 'Aslında bu yatırımla yola çıkış amacımız para kazanmaktan çok yıllardır Sivas'ta eksikliğini hissettiğimiz Sıcak Çermiklerimizin, Balıklı Çermiklerimizin işte diğer çermiklerimizin Sivas'ta istenilen potansiyelde olması, ekonomiye katkı sunması için neler yapılabiliri araştırdık ve böyle bir proje ortaya çıktı. Sivas'ın elinde ne var? İşte maden var, şu var, bu var, diye sayarken hep çermiğimizi sayardık. Bundan dolayı da Ahmet Bey ve Ünal Bey, bu alanı beraber almışlardı. Daha sonra böyle böyle bir yatırım planları olduğunu belirterek, beraber birşeyler yapıp yapamayacağımızı sordular. Bunun üzerine bildiğiniz çevrede dörtlü bir grup oluşturduk ve bu işe soyunduk.

Tesis bittiğinde buraya yılda 30 bin kişi gelecek. 30 bin kişinin Sivas'a katkısını düşünün. Üniversite kadar. İkincisi 30 bin kişi buraya para harcamaya gelecek. Her şeyden önce Sivas dışında olan hemşehrilerimizin tekrar memleketlerine gelmesine neden olacağız. Bu da Sivas'ın her türlü gelişmesine büyük bir katkı sunacak. Buradan dışarıdaki Sivaslılara da büyük fırsat sunuyoruz biz. Yıllardır bırakmış gitmişler, gelecekler; ama gelecekleri zaman bazısı için kalacak yer problem oluyor, bazısı akrabalarının yanında rahat edemiyor. İşte size sebep hem gelecekler burada tatilini yapacaklar hem sağlıklarını kazanacaklar hem de memleketlerini ziyaret edecekler. Daha rahat bir ortamda gelip gitme imk'nları doğacak' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivas Termal Kaplıcası, turizme kazandırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN