Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Giriş Tarihi: 10.8.2013 13:36

Ramazan Bayramı tatilini geçirmek üzere 'ne kıyısı bulunan yerlere akın eden vatandaşlar, oteller ve pansiyonları doldurdu. Yer bulamayan birçok kişi, çadırlarda konakladı.

Ramazan Bayramı tatilini, sahil bölgelerinde geçirmek isteyen birçok kişi, Edirne'nin Keşan ilçesine bağlı Erikli ve Mecidiye sahiline akın etti. Arefe günü itibariyle 'ne gelmeye başlayan vatandaşlar, sahilleri doldurdu.

ÇADIRLARDA KALDILAR
Otel ve pansiyonların tamamen dolduğu Erikli ve Mecidiye sahilinde, kiralık evler de yoğunluk nedeniyle dolunca, birçok kişi kalacak yer bulamadı. Bayram tatilini Saros'ta geçirmek isteyen on binlerce kişi, araçlarda ve kurdukları çadırlarda konakladı.

SAHİLLER DOLDU TAŞTI
Hava sıcaklığını 35 derecenin üzerinde olduğu Erikli ve Mecidiye'de, plajlar da tıklım tıklım dolu. Saros Körfezi'ni temizliğinden ve İstanbul'a yakınlığından dolayı tercih ettiklerini belirten vatandaşlar, aynı zamanda Ege ve 'e göre, Saros'un daha ucuz olduğunu söyledi.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN!"KİRALIK EVLER DAHİ DOLDU"
Otel İşletmecisi Mustafa İşçimen, Ramazan Bayramında yoğunluk beklediklerini ancak bu kadar bir yoğunluk olacağını tahmin etmediklerini söyledi. 2013 yılı bayram rezervasyonlarının çok önceden dolduğunu söyleyen İşçimen, 'Şu anda Erikli'de müthiş bir kalabalık var. Daha önce 50-70 bin arasında insan bekliyorduk. Tahmin ediyorum 70 bini de geçmiş bulunuyoruz şu anda. Hiçbir tesiste, hiçbir pansiyonda şu anda yer yok. Bununla beraber, kiralık evlerde de yer yok. Ev pansiyonculuğu da dolmuş durumda. Yol boylarına çadırlar kuruluyor. 4 gün Erikli için mahşer günü. Müthiş bir kalabalık var. Bunlarda tanıtımın ve yapılan çalışmalarında büyük bir faydası var. Yoğun bir tempoyla tatil sezonu geçiriyoruz. Bunun beklentisi içindeydik zaten' dedi

İstanbul'dan Mecidiye sahiline gelen bir aile ise, burayı tercih etmelerindeki sebebinin Saros Körfezi'nin temiz olmasından ve Mecidiye Sahili'nin ücretsiz olmasından dolayı kaynaklandığını, güzel bir tatil geçirdiklerini ve mutlu olduklarını söyledi.

Saros Körfezi'ne gelen tatilcilerin, özellikle İstanbul'dan geldiği de gözden kaçmadı. Bu arada yoğunluk nedeniyle araç parkı anlamında da ciddi sıkıntılar yaşanırken, hatalı parklar nedeniyle trafik zaman zaman sıkıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdeniz değil Saros Körfezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN