Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tatilcilere büyük şok!

İnternetten rezerve ettikleri odaların hijyen ve konforunu beğenmeyen tatilciler, tatilini yarıda kesip oteli terk ettiler.

Giriş Tarihi: 13.8.2013 16:02
Antalya'nın Alanya ilçesinde, 130 odalı otelde konaklayan 30 kişilik grup, otelin konforundan şikayet ederek konaklamak istemedi. Yedikleri yemek parasını ödeyen müşteriler tatili yarıda bırakıp evlerine döndü.

Payallar beldesinde 130 yataklı 3 yıldızlı hizmet veren bir otelden yer ayırtan 30 yerli tatilci, kalacakları odayı ve hijyen koşullarını beğenmeyerek ücretlerinin iadesini istedi. Otel yönetiminin kabul etmemesi üzerine tatilciler konu hakkında telefonla çeşitli kurumlara şikayette bulundu. Sonuç alamayan tatilciler yedikleri yemek karşılığında 20 lira ödeyerek otelden ayrılıp evlerine döndü.

İNTERNETTEN YAPILAN TANITIMLA YER AYIRTTIK
Adana'dan 16 kişi olarak otele geldiklerini belirten Yusuf Düzdiker, şöyle konuştu: 'Mart ayında 16 kişi yer ayırttık. İnternet'te yapılan tanıtımla otelde karşılaşmadık. Hijyen yok. Tatili sağlığımız için yapmaya geldik, sağlığımızdan olmak istemiyoruz. Ücret ödememek için otel ve tatil firması ellerinden geleni yapıyor. Şikayetlerimizi yaptık.'

YATAKLAR KIRIK
Oteli beğenmediklerini söyleyen bir başka tatilci Fatma Yılmaz ise, 'Yataklar kırık ve odalar rutubetli. Sivrisinek var. Kandırılmaktan şikayetçiyiz. Oteli 4 yıldızlı diye sattılar. Dolandırıldığımızı hissediyoruz' şeklinde konuştu.

Böbrek nakli olduğunu ve dolayısıyla hijyenik bir ortamda konaklaması gerektiğine dikkat çeken Suat Şimşek de "Odalar küf içerisinde sağlıklı değil" dedi.

PARA ÖDEMEMEK İÇİN YAPIYORLAR
Otelde 130 oda olduğunu sadece 7 odadan şikayet geldiğine dikkat çeken Otel Müdürü Şahin Bora ise sözlerini şöyle sürdürdü: 'Geldiklerinde odaları verildi. Yiyip içtiler sonra oteli beğenmediklerini söylediler. Grup olarak geldiler. Bir kişi memnun kalmazsa tüm gruba memnuniyetsizlik yansır. Web sistemimizde otelimiz 4 değil 3 yıldızlı gösterilmekte. Paraları acentededir. Bana sadece bugünün ücretini öderler. Ödememek için böyle bir yola başvurmuşlardır.'
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tatilcilere büyük şok!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN