Turizmciler çifte bayram yaşadı

'de turizmciler, Ramazan Bayramı'nda yüzde 100'e yakın doluluk oranıyla çifte bayram yaşadı. Akdeniz Oyunları sayesinde tanıtım imkanı yakalayan turizmciler, Irak'ın kuzeyinden daha fazla turist ağırlayabilmenin hesaplarını yapıyor.MERTİD Başkanı İzol: "Erbil'deki turizmcilerle bir araya geleceğiz ve ortak bir turizm acentesi kurma durumumuz olacak"

Giriş Tarihi: 13.8.2013 13:02
Doğu Akdeniz'in önemli turizm merkezlerinden 'de turizmciler, Ramazan Bayramı'nda yüzde 100'e yakın doluluk oranıyla çifte bayram yaşadı.
Mersin Turizm İşletmecileri Derneği (MERTİD) Başkanı Hamit İzol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan dolayısıyla işlerinin durgun gittiğini
ancak bayramda yoğunluk yaşadıklarını söyledi. Bayram öncesi gerekli tedbirleri aldıklarını anımsatan İzol, kent genelinde yüzde 100'e yakın bir doluluk oranıyla adeta çifte bayram yaşadıklarını vurguladı.

Bayram için Akdeniz'i tercih eden tatilcilerin sahillere akın ettiğini belirten İzol, "Hava sıcaklığının ortalama 34 derece ölçüldüğü bölgede sıcaktan
bunalanlar soluğu Mersin'de aldı. Mersin'e gelen tatilciler yaylalara çıkabilme ve denizde serinle imkanına sahip oldu" dedi. Bayramdaki hareketliliğin halen sürdüğünü bildiren İzol, şöyle konuştu:

"Bayram süresince Kayseri, Konya, Adana, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman ve Kahramanmaraş'tan kentimize tatilci geldi. 4 günlük tatili Mersin'de geçirenlerden bugün iş başı yapacaklar memleketlerine döndü ama tatilini uzatma imkanı olanlar halen sahillerimizde denizin keyfini çıkarıyor."

Hedef Irak'ın kuzeyi
İzol, Mersin'in bayram süresince yerli turistlerin yanı sıra Irak'tan da misafir ağırladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Mersinli turizmciler olarak Irak'ın kuzeyinden büyük bir turizm potansiyelini kentimize çekebileceğimizi düşünüyoruz. Bu anlamda iç karışıklık öncesinde Halep'te yaptığımız çalışmayı şimdi de Irak'ta yürüteceğiz. Bu anlamda Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile de temas halindeyiz. Muhtemelen kısa bir süre sonra Erbil'deki turizmcilerle bir araya geleceğiz ve belki de ortak bir turizm acentesi kurma durumumuz olacak. Bunu başardığımızda Mersin, Iraklı turistle daha çok dolacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmciler çifte bayram yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN