Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Parıltılı cazibe Dubai

Dubai'de milyonlarca insan farklı hayat tarzlarıyla buluşuyor. Dünyaca ünlü gökdelenlerin ev sahibi olan Dubai, denize uzanan yapay adaları, çöllerdeki bedevi hayatı ile modern ve oryantal dokuların birlikteliğine canlı bir örnek

Giriş Tarihi: 14.8.2013
Modernliği ve oryantalliği bir arada barındıran, parıltılı cazibesiyle dikkat çeken Dubai, dünyanın en görkemli şehirlerinden biri. Çölün üzerine inşa edilmiş bu şehrin ihtişamı göz kamaştırıyor. Kent 20. yüzyılın ortalarında sadece bir balıkçı köyüydü. Şimdilerde ise sadece Birleşik Arap Emirlikleri'nin değil tüm Arap Yarımadası'nın en önemli iş ve ticaret merkezi. 5 şeritli otobanların, kare kare caddelerin, klimalı otobüs duraklarının olduğu bir şehir burası.

GÖKDELENLER KENTİ
Şehrin her tarafında dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz güzellikte, mimari harikası binalar konumlanmış. 300 metre yüksekliğinde yelken şeklindeki Burj El Arab oteli ve 858 metre yüksekliğindeki Burj Khalifa Kulesi bunlardan sadece ikisi. Şehrin göbeğine inşa edilmiş bir havuzda, yarım saatte bir müzik değişiyor ve su, müziğe uyumlu olarak dans ediyor. Yine dünyadaki bir mühendislik harikası olan Palmiye Adası da Dubai'de. Denizin üzerindeki bu milyon dolarlık suni adada dünya starlarının malikaneleri ve eşsiz güzellikteki oteller bulunuyor. Dünyanın en büyük alışveriş merkezleri de yine Dubai'de. Bu şehirde tam 29 AVM var. En görkemlileri ise Dubai Mall ve Mall of the Emirates. Dubai Mall'un içinde suni bir buz pateni pisti, devasa bir akvaryum, Mall of The Emirates'te ise suni bir kayak merkezi bulunuyor.

ALIŞVERİŞ KARNAVALI

Dubai için ucuz alışveriş cenneti de denilebilir. En büyük özelliği ülkede vergi olmaması. Özellikle 3 Ocak-3 Şubat arasındaki Alışveriş Festivali dönemine denk gelirseniz çok uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca bu festival döneminde şehir tam bir karnaval havasına bürünüyor. Konserler, sokak eğlenceleri, geçit törenleri, defileler, havai fişek gösterileri, çekilişler ve sayısız promosyonu içeren birbirinden mükemmel organizasyonlar düzenleniyor. 4x4'lerle çöl safari turuna katılmak, deve çiftliklerini ziyaret etmek, çölde kurulan bedevi kampında yemek yemek Dubai'yi daha da keyifli kılan programlar. Ayrıca yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi Emirliği'ni de Dubai turunda görebilirsiniz. Dünyanın en güzel mimari uygulamalarını göreceğiniz bu şehir size çölün huzurlu tenhalarından, çarşı pazarın koşturmasına bir yelpaze sunuyor. 26 yılı aşkın deneyimi ve kaliteli hizmetiyle Türk turizminin öncü kuruluşu Jolly Tur'un Dubai turlarının fiyatları 299 eurodan başlıyor. Konaklamada 3-4 yıldızlı otellerin yanı sıra 5 yıldızlı Jumeirah otelleri veya Rixos The Palm Dubai gibi ultra lüks otel alternatifleri de yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parıltılı cazibe Dubai
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN