Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Romantizmin dünyadaki merkezi İtalya

Romantizm, aşk, kahkaha... Tarihi dekorlarla süslenmiş sokaklar, meydanlar... Jolly Tur, film tadında bir tatil vaat ediyor... Roma, Floransa ve Venedik'i içine alan klasik İtalya turuyla rüya gibi bir tatil sizleri bekliyor

Giriş Tarihi: 15.8.2013
Dünyanın en romantik ülkelerinden biridir İtalya. Aynı zamanda en eğlencelisi. Duruşuyla merak uyandıran Pisa Kulesi, sular içine gömülmüş kanalları ve gondolları ile romantizm kokan Venedik, tarihiyle geçmişe götüren Floransa. Jolly Tur neşe ve kahkahanın eksik olmadığı bu ülkede unutulmaz bir seyahate çıkarıyor.

KÜLTÜR HAZİNESİ
İtalya der demez akla ilk gelen elbette Roma. Her türlü beklentiyi karşılayabilecek zenginlikteki bu kent, modern dünya içine yerleştirilmiş bir tarih hazinesi adeta. Basit bir şehir turunda bile detaylı bir kültür gezisine çıktığınızı hissettiren Roma'da gladyatör dövüşlerinin yapıldığı yer olarak bilinen amfi tiyatro Collesseum, tanrı ve tanrıça heykellerinin saklandığı Pantheon Binası hemen gözünüze çarpar. Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan San Pietro Kilisesi ve tabii ki Aşk Çeşmesi kısa adımların karşınıza serdiği diğer güzelliklerdendir. Tarihle modernin iç içe girdiği bu şehirde İtalyan mutfağının zengin örneklerinin sunulduğu restoranlar ve dünyaca ünlü markaların sıralandığı şık mağazalar şehrin yeni yüzyılını anlatır.

SANATIN MERKEZİ

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Floransa yaşayan sanat merkezi olarak bilinir. Dünyaca meşhur kubbesiyle "Çiçekli Meryem Kilisesi", sanatın ve zenginliğin doruğa ulaştığı Sinyorlar Meydanı ve Sarayı, aşıkları buluşturan tarihi Köprü Ponte Vecchio bu şehrin göreniz gereken güzellikleri. Futbolun ilk oynandığı yer olarak bilinen ve şehir futbol takımı Fiorentina adıyla özdeşleşen Santa Croce Kilisesi ve Meydanı'nda kendinizi bir açık hava müzesinde gezer gibi hissedeceksiniz.

ADALAR ŞEHRİ
İtalya'nın kuzeydoğusunda yer alan Venedik, 116 adası ve bu adaları birbirine bağlayan 409 köprüsüyle resim gibi bir şehir. Araba kullanmanın yasak olduğu bu şehirde, trafik keşmekeşinden ve motor gürültüsünden uzak, huzurlu bir zaman dilimi sizi bekliyor. Venedik bununla sınırlı değil elbette. Güvercinleriyle ünlü San Marco Meydanı, meşhur gondollar, birbirinden güzel mimari yapılar, romantizm ve aşk... Bu şehrin büyüleyen diğer detayları.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Romantizmin dünyadaki merkezi İtalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN