Avrupa'nın incileri Budapeşte-Viyana-Prag

Orta Avrupa'nın üç kenti Budapeşte, Viyana ve Prag kültür-sanatın yanı sıra doğal güzellikleri ile eşsiz bir tatil imkanı sunuyor. Eğlenceli hayatıyla da öne çıkan bu kentler barok mimarisinin eşsiz eserlerine ev sahipliği yapıyor

Giriş Tarihi: 16.8.2013
Budapeşte, Macaristan'ın başkenti. Budapeşte coğrafi konumu, tarihî eserleri ve diğer çekicilikleri ile Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri. Görülmesi gereken yerlerinin başında; Kaplıcalar, göller, Tuna Nehri, Dünya Mirası alanları ve başkent Budapeşte bulunuyor. Coğrafik olarak küçük ama sahip olduğu kültürel, tarihi ve tabii değerleri ile oldukça büyük bir ülkeyi ziyaret etmek, herkesin isteyeceği bir şey. Bu eşsiz başkent; müzeler, operalar, galeriler, katedraller, görülmeye değecek birçok yapı ile tam bir sanat şehri. Dünyanın ilk 15 turistik merkezinden biri olan Macaristan'ın başkent Budapeşte, dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak gösteriliyor. Budapeşte'de dileyen misafirlerimiz ekstra turumuzu Visegrad&Szentendre ile güzel anlar yaşayabilecekler. Viyana, Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri. Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa'nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiş. Viyana coğrafi konumu ve çoğu imparatorluğuna yıllarca başkentlik yapmış olmasından dolayı gerek mimari gerekse kültürel açıdan Avrupa'nın en güzel şehirlerinden biri.

SANATIN HER RENGİ VİYANA'DA

Hâlâ daha Habsburg hanedanının izlerini taşıyan eski kent merkezi, Schönbrunn Sarayı, Avusturya devletinin başvurusu üzerine Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından dünya kültür mirası olarak kabul edilmiş. Viyana'nın sembolü olan Stefan Kilisesi şehrin merkezinde bulunuyor. Avusturya'nın dağları, ormanları ve vadileri yaz ve kış aylarında ideal tatil yerleri. Göller, dağlar ve vadiler, çeşitli sporları ile ünlü. Viyana ise müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserlerin merkezi. Operalar, sanat galerileri bale gösterilerinin verildiği salonlar başkentte toplanmış. Viyana'da geçirdiğiniz günler esnasında bunların dışında ekstradan düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turumuza katılabilirsiniz. Tarihi Prag kenti, ülkenin başkenti ve en büyük kenti olmasının yanı sıra, çok ilgi çeken bir turizm merkezi haline geliyor. Prag, geniş bir kitle tarafından dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösteriliyor. Prag "Altın Şehir", "Doksanların Sol Bankası", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle de anılır. En çok turist çeken yerleri arasında; Charles Köprüsü, John Nepomuk, Mucha Müzesi, Josefov, Stranova Sinagogu, Zizkov Anıtı, Saint Nicholas Kilisesi, Hradancy Meydanı, John Lennon Duvarı yer alır. Prag şehir turumuz esnasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St. Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka'nın evi, eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi göreceğiniz yerler arasında.

AVRUPA'NIN DOKUSUNU YAŞAYIN
Anı Tur uygun cazip taksit seçenekleri ve uygun ödeme koşulları 279 TL'den başlayan fiyatlarıyla Orta Avrupa misafirlerini bekliyor. Bu "ANI" çok başka! Anı Tur'u tercih edin, 28 yıllık deneyimin farkını yaşayın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın incileri Budapeşte-Viyana-Prag
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN