Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sapanca'ya Arap turist akını

Türkiye'nin doğal güzellikleriyle önemli turizm merkezlerinden Sapanca, son yıllarda özellikle yaz mevsiminde birçok Arap turisti ağırlıyor. Kuveytli Abdullah: "Kuveytlilerin en gözde tatil yerlerinden biri de Sapanca'dır"

Giriş Tarihi: 16.8.2013 15:30
Türkiye'nin doğal güzellikleriyle öne çıkan turizm merkezlerinden Sapanca, son yıllarda özellikle yaz mevsiminde birçok Arap turisti ağırlıyor.
Yemyeşil doğası ve masmavi gölüyle Türkiye'nin en önemli cazibe merkezlerinden biri olan Sapanca, yalnızca yerli turistlerin değil yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.

İlçede tatil yapan turistlerin çoğunluğunu ise Arap ülkelerinden gelenler oluşturuyor. Kuveyt, Suudi Arabistan ve Lübnan gibi birçok Ortadoğu
ülkesinden gelen turistler, Sapanca'da yeşilin ve mevinin tadını doyasıya yaşıyor. Kuveyt'ten gelen emekli bakanlık çalışanı Adil Abdulaziz Abdullah,tatil için Türkiye'yi ve Sapanca'yı tercih ettiğini anlattı.

İlçenin, Ortadoğu bölgesinde çok fazla tanınan turizm merkezlerinden biri olduğuna işaret eden Abdullah, "Kuveytlilerin en gözde tatil yerlerinden
biri de Sapanca'dır. Sapanca'yı çok seviyoruz ve buradan kopamıyoruz. Dağda güzel bir otel var, ailemle orada kalıyoruz. Havası güzel, doğal, yemekleri temiz ve çok güzel" dedi.

Abdullah, ilçe halkının da misafirperver olduğunu vurgulayarak, bu nedenle kültürel bir yabancılık hissetmediklerini vurguladı. Sapanca sahilinde Arap turistlere ücretsiz tercümanlık yapan Semih Belat ise ilçedeki Arap turist sayısının her geçen gün arttığına işaret etti. "Arapça bildiğim için birçok turistle arkadaş oluyorum" diyen Belat, "Esnaflardan alışveriş yaparken birbirlerini anlayamadıkları oluyor. Hemen yanlarına giderek ücretsiz tercümanlık yapıyorum. Son dönemde Arap turist sayısının artması birçok Sapancalıyı Arapça kurslarına yöneltti. Çevredeki kurslarda eğitim görenlerin neredeyse hepsi ilçemizden bu kurslara katılıyor" ifadesini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sapanca'ya Arap turist akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN