Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya, lı turistleri bekliyor

Giriş Tarihi: 17.8.2013 10:05

Antalya'ya lı turistlerin gelmesi için girişimler başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Antalya'ya gelen 'ın Khnah Hoa eyaleti, Nha Trang Kenti Belediye Başkanı Nguyen Van Danh ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ı makamında ziyaret etti. Konuk heyete Vietnam'ın Ankara Büyükelçisi Nguyen The Cuong da eşlik etti.

Başkan Akaydın'a nazik davetinden dolayı teşekkür eden Nguyen Van Danh Antalya ile olan sosyal ve kültürel ilişkileri geliştirmek adına Akaydın'a kardeş şehir teklifinde bulundu. Danh, Akaydın'a eşi Günseli Akaydın'ın rahatsızlığı nedeniyle geçirdiği ameliyattan dolayı geçmiş olsun dileklerini iletti.

Konuk heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mustafa Akaydın, , Nha Trang Belediye Başkanı Nguyen Van Danh'ın iyi niyet dilekleri için teşekkür etti. Vietnam'ın Nha Trang kenti ile Antalya'nın turizm dokusu olarak uyuştuğunu ifade eden Akaydın, "Vietnem'la olan ikili ilişkileri geliştirmek adına Büyükşehir Belediyesi olarak her türlüğü işbirliğine hazırız." dedi.

Öte yandan Akaydın, heyetle yaptığı sohbette Antalya'nın turizm açısından önemli bir kent olduğunu vurgulayarak, "Antalya'da Vietnamlı turistleri görmek istiyoruz." diye konuştu.

Konuk Başkan Nguyen Van Danh Vietnam'a döndüğünde Antalya ile ilgili tanıtım kampanyası yapacağını belirti. Başkan Akaydın ziyaret sonrasında konuklarına günün anısına plaket ve hediye sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya, Vietnamlı turistleri bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN