Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir tarih cenneti İtalya

Giriş Tarihi: 19.8.2013
Dünya tarihinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmış 'İmparatorluk Ülkeleri' daima diğerlerinden ayrılır. Farklı bir enerjisi ve kendine has bir yaşam tarzı olan bu ülkeler hemen hemen herkesin görmeden ölmek istemeyeceği bir albeniye sahiptir. Bu ülkelerden biri olan İtalya Roma'dan Napoli'ye, Floransa'dan Venedik'e, Torino'dan Milona'ya her biri eşsiz güzellikteki şehirleriyle hayran bırakıyor.

TATİLCİLERİN GÖZDESİ
İlk durağınız Roma. İtalya'nın başkenti ve turizmin en önemli merkezi olan bu şehir, bir açık hava müzesi adeta... Şehrin simgesi Collesium'dan Pantheon'a, heykel ve çeşmeleriyle ünlü Navona Meydanı'ndan meşhur Fontana di Trevi'ye (Aşk Çeşmesi) Orta Çağ'da geziniyormuşçasına dolaşacaksınız Roma sokaklarında. Sonra inanç turizminin en önemli merkezlerden biri olan Vatikan'a doğru yol alacaksınız. Katoliklerin ruhani lideri papanın yaşadığı bu şehirde dünyanın en büyük kilisesi San Pietro görülecek yerler arasında. İtalya turunda uğranılmadan geçilmeyecek yerlerden biri de Pompei ve Napoli... M.S 79'da Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucu 200 bin yaşayanıyla yok olan Pompei, bugün taşlaşmış insanlarıyla sizi hayretlere düşürecek. O zamanki insanların yaşamını merak eden ziyaretçiler için bu taşlanmış insanları Anı Tur rehberleri eşliğinde ve anlatımıyla görmek oldukça ilgi çekici.

PEMBE BİR RÜYA

Roma'dan sonraki durağınız Floransa. Dünyaca ünlü Pizza Kulesinin bulunduğu Pisa ortaçağın en iyi korunmuş bölgelerinden. Kırmızı Chianta şarabıyla meşhur Siena ve şirin kasaba San Gimignano da bu turun gezilecek rotaları arasında. Floransa'dan sonra "Yüzen Şehir" Venedik'e gidiyorsunuz. Günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz motorlu araçların yerini teknelere bıraktığı bu masal diyarı doğuyla batının bir sentezi niteliğinde. Venedik'in en tanınmış adalarından dantel işlemeleri ve rengârenk evleriyle ünlü balıkçı adası Burano sizleri büyüleyecek. Cam işçiliğinin en güzel örneklerini göreceğiniz Murano Adası ve Romeo'yla Juliet'in büyük aşkına ev sahipliği yapan Juliet'in Evi ise sizleri romantizmin doruklarına ulaştıracak. Verona'da Düklüğün pembe renkli mermer sokaklarındaysa kendinizi bir Venedik rüyasında hissedeceksiniz. Şüphesiz ki İtalya'ya gelip modanın başkenti Milano'yu görmeden dönmek olmaz. Milano'da Avrupa'nın ilk kapalı alışveriş merkezi Galleria'yı da görme imkânı yakalayacağınız bu turda caddeler boyunca uzanan vitrinler sizi çekiciliği ve şıklığıyla cezbedecek.

7 gece 8 gün

Dünyada en çok merak edilen ve görülmek istenen ülkelerin başında gelen İtalya'yı henüz görmediyseniz Anı Tur ekonomik fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla sizi 7 gece 8 günlük turlarına davet ediyor.

399 eurodan başlayan fiyatlarla

Çeşitliliği, etnik değerleri, kültürü ve tarihiyle İtalya ziyaretçilerini büyülüyor. Yıl boyunca her hafta çıkışlı olarak gerçekleşen İtalya turları 399 eurodan başlayan fiyatlar�� ve Anı Tur güvencesiyle sizleri bekliyor. Kaliteli bir tatilin tadını çıkarmak istiyorsanız Anı Tur'un deneyimli rehberleri eşliğinde farkı tadın.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir tarih cenneti İtalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN