Giriş Tarihi: 21.8.2013 11:54

1994 yılında açılan ve zamanla halkın taleplerine yanıt vermekten uzaklaşan , Keçiören Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilendi.

Modern iç ve dış tasarımıyla dikkat çeken kültür merkezi, Keçiörenlilere yönelik çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlenebileceği hale getirildi. Her yaştan insanın faydalandığı merkez, meslek edindirme kursları (KEÇMEK, KEDEM), eğitime destek birimleri, kütüphane, konservatuvarıyla halkın ihtiyaçlarına Keçiörene yakışır biçimde karşılık veriyor.

10 bin 600 metrekarelik alana sahip merkezin yenileme planında, 550 kişi kapasiteli düğün salonu, elektronik olarak tam donanımlı, simultaneli (çeviri) 350 ve 150 kişi kapasiteli iki konferans salonu, bay ve bayan fitness salonları, kütüphane, müzik atölyeleri, derslikler, sağlık ocağı ve market yer aldı. Engelli vatandaşlara yönelik düzenlemelerin hayata geçirildiği yenileme çalışmalarında, engelli danışma merkezi, engelli platformları ve engelli asansörleri de düşünüldü.

Kültür Merkezi'nde bulunan 500 kişi kapasiteli düğün salonu ise 15 Nisan 2012 tarihinde hizmete açıldı. Tamamen yenilenen Yunus Emre Düğün Salonu modern yapısıyla eskisine oranla çok daha geniş ve kullanışlı hale geldi. Sahne, ses, ışık ve oturma düzeni değişen düğün salonunda, gelin-damat dinlenme odası, bebek odası, mescit ve engelli asansörü de bulunuyor. Kamera sistemi ve klimanın da mevcut olduğu düğün salonunda Keçiörenlilerin kına, sünnet, nişan ve düğün organizasyonları gerçekleştiriliyor.

Merkezde yer alan tiyatro ve konferans salonları, Keçiörenlilerin hem eğitim hem de kültürel ihtiyaçları göz önüne alınarak yenilendi. Son sistem ses ve ışık düzeni, klima, program kaydedici cihaz, projektör cihazı ve perdesinin mevcut olduğu salonların sahneleri de büyütülerek daha kullanışlı hale getirildi. 2 adet kulis odası, mescit ve lavaboların da bulunduğu salonlara ayrıca engelli vatandaşlar için özel asansör yerleştirildi. Tiyatro ve konferans salonları, dernekler, sivil toplum kuruluşları, okullar, kreş ve ana sınıflarına yönelik programlarda da kullanılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yunus Emre Kültür Merkezi yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN