Palmiyelerin gölgesinde balıklarla yüzün

Giriş Tarihi: 22.8.2013

Beyaz kumlu sahilleri, cam berraklığındaki okyanusu ve yeşilin her tonundaki bitki örtüsüyle yeryüzünde bir cennet Maldivler. İnsana huzuru fısıldayan bu yer sizi şehir yaşamından bir anda soyutlayacak

Maldivler, Hint Okyanusu'nda bin 200 adadan oluşan bir ülke. Bin 200 adanın sadece 281'inde yaşam var. Bin civarında ada halen boş. Yerleşim bulunan 281 adadan 195'inde Maldivliler yaşıyor, 86 ada ise "otel ada" şeklinde kullanılıyor. Günlük ortalama sıcaklık 27 derece. Muson yağmurları mayıs- ekim ayları arası. Fakat yine de ılık yağmur altında yüzmek keyifli. Kasım- nisan ayları arası ise kuru ve sıcak mevsim yaşanıyor. Yani ülke, 365 gün denize girmeye ve su sporlarına uygun. Bu yönüyle su sporlarına ve sualtı dünyasına ilgi duyanların en gözde noktalarından. Dalmayı sevenler için lagünleri çevreleyen mercanların derinliklerine girdiğiniz zaman belki de yeryüzünde başka hiçbir yerde daha bir arada bulamayacağınız kadar çok canlı türünü ve renk armonisini bir arada görebilirsiniz. Maldivler'de her yer ayrı bir güzellikte dalış noktası olsa da, Ari Atoll dalgıçlar için en mükemmel yer. Köpek balıkları, çekiç balıkları gibi büyük balıklar, güneşin ışıklarının yansıması ile daha da güzel görünen Napoleon balıkları, gri mercanlar, beyaz köpekbalıkları ve pek çok küçük balıkla okyanus misafir dalgıçlarını bekliyor.

ALIŞVERİŞ VE LEZZET DERYASI

Maldivler'de çok değişik lezzetleri bulabileceğiniz uluslararası restoranların yanında Maldivler'e ait yerel lezzetlerin bulunduğu çok fazla seçenek var. Gece aktiviteleri ise adalar tamamen sakin yaşam tarzı üzerine kurulu olduğundan sınırlı. Gece aktiviteleri tesislerdeki münferit organizasyonlar ve barlarda müzikten ibaret. Alışveriş içinse başkent Male en uygun yer. Dünyanın en küçük kentlerinden biri olan Male alışverişin en canlı olduğu nokta. Birçok mağaza turistlerin indiği limana 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde. Buradaki mağazalarda yöresel hediyelik eşyalar, tekstil, elektronik ürünler bulabilirsiniz. Yüksek rekabet nedeniyle vergisiz ürünler oldukça ucuz.

Yapmadan dönmeyin!
Yaşam olmayan ıssız adalara gidin ve Maldivler'in doğal ortamını tanıyın!
Sahilde barbekü keyfi yapın!
Gece balık avına çıkın!
Deniz uçağına binip eşsiz manzarayı seyredin!
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Palmiyelerin gölgesinde balıklarla yüzün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN