Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ukrayna Kültür Günleri'ne renkli gala

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl ikincisini gerçekleştirdiği Ukrayna Kültür Günleri muhteşem bir gala gösterisiyle sona erdi.

Giriş Tarihi: 26.8.2013 12:10
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından Antalya'daki yerleşik Ukraynalıların kendi kültürlerini yaşayabilmeleri ve tanıtabilmeleri amacıyla düzenlenen Ukrayna Kültür Günleri için Antalya Kültür Merkezi'nde (AKM) gala gecesi gerçekleştirildi.
Gecede, Ukrayna'dan gelen grupların temsilcileri ile organizasyona katkıda bulunan Antalya'daki yerleşik Ukraynalılara teşekkür plaketi veren Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek, 'Antalya'da birlikte yaşamaktan mutluyuz. Hepimiz Antalyalıyız. Ukraynalıları tanımak amacıyla yaptığımız kültür günü etkinliğini gerçekleştirmekten onur duyuyoruz. Organizasyona katkıda bulunan Antalya'daki Ukrayna ailesine de teşekkür ediyoruz' dedi.

Daha sonra Salonu'nda gala gösterileri gerçekleştirildi. Farklı grupların Ukrayna kültürünü tanıtan dans gösterileri ilgiyle izlendi. Ukrayna'nın folklorik ve popüler parçalarını seslendiren gruplar, şarkılarıyla geceye renk kattı. Etkinliklere Antalya'da yaşayan Ukraynalılar yoğun ilgi gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ukrayna Kültür Günleri'ne renkli gala
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN