Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale'de engelli turizmi paneli düzenlendi

Giriş Tarihi: 6.9.2013 11:31

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde 'Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi' projesinin sonuçlarının değerlendirildiği panel düzenlendi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 3'üncü Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği 'Çanakkale İlinde Dezavantajlı, Eko ve Avcılık Turizmi' projesinin sonuçlarının değerlendirildiği panel, ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Gülendam konuşmasında üniversitelerde toplumla iletişimin sağlanabilmesi için bu gibi projelerin önemli olduğunu belirterek, ÇOMÜ olarak GMKA projelerini her zaman desteklediklerini söyledi.

Proje hakkında bilgi veren ÇOMÜ Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, projeyle Çanakkale'nin turizmde dezavantajlı gruplara uygunluğunun fizibilitesini çıkardıklarını söyledi. Çanakkale'de engelli turist gruplarına hizmet sunabilecek yeterli oda, uygun tuvalet ve salonların olmadığını belirten Eroğlu, proje ile Gelibolu milli parkını engelli gözüyle incelediklerini ve feribottan itibaren engellilerin çeşitli sıkıntılarla karşılaştığını tespit ettiklerini ifade etti. Panel, projede görev alan akademisyenlerin çalışmaları ve elde ettikleri sonuçlarla ilgili sunumlarıyla devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale'de engelli turizmi paneli düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN