Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hindistan görkemli tarihi ve kültürüyle büyülüyor

Gelenek-görenekleri, mistik ruhu, tarihi ve görkemli yapılarıyla büyüleyen Hindistan tam anlamıyla bir medeniyetler ülkesi. Farklı renkleri muhteşem bir palette harmanlayan bu ülke en özel tatil anılarınızı yaşatmaya aday

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Hindistan ziyaretçilerini farklı din, dil, ırk ve kültürleri bir arada barındıran rengârenk bir mozaikle karşılıyor. 28 eyalet ve 7 birlik bölgesinden oluşan ülkede din adeta bir hayat tarzı. Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizm gibi dinlerin doğum yeri olan coğrafyada Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık, İslamiyet de yaşanıyor. Bu yönüyle dünyanın en demokratik ülkesi olan Hindistan hoşgörünün sembolü olarak da ziyaretçilerini karşılıyor. Din çeşitliğinin etkisiyle kültürel zenginliği de yakalayan bu ülkenin Agra, Babür, Jaipur ve Delhi şehirlerini görebileceğiniz muhteşem bir tatil sizleri bekliyor.

AŞKIN SİMGESİ

Hindistan turunun ilk durağı olan Agra, Türk- Moğol İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapan bu şehirde aşkın yeryüzündeki ölümsüz simgesi Tac Mahal görenleri büyülüyor. Babür İmparatorluğu'nun altıncı hükümdarı Şah Cihan'ın, doğum yaparken ölen eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı bu yapıt birçok ünlü yazar ve şairin ilham kaynağı. Her yıl milyonlarca turist sadece bu eseri görmek için bile Hindistan'ı ziyaret ediyor.

İHTİŞAMLI YAPILAR
Agra'dan sonraki durağınız olan Fatehpur Sikri, 10 yıl boyunca Babür İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Anıt ve tapınakların büyülü atmosferine şahit olacağınız bu şehir, sizi mistik bir dünyanın içine çekiyor. Pembe şehir olarak bilenen Rajastan'ın başkenti Jaipur ise Fatehpur Sikri'den sonraki keşif noktanız. Fillerin sırtında çıkarak rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden Amber Kalesi'ni göreceğiniz şehirde, bir krallığın zamana meydan okuyan eserlerine hayran kalacaksınız. Turunuz esnasında gideceğiniz yerlerden bir diğeri de Hindistan'ın modern yüzü Delhi. Tarihle modernizmi harmanlayan bu şehir Gandhi'nin Anıtmezarı, hükümet binası, Qutub Minara, Kızıl Kale ve Jama Masjid'e ev sahipliği yapıyor.

12-13 EKİM ÇIKIŞLI
Kültürel dokunun izlerine hemen her şehirde tanık olacağınız Hindistan, dünyanın hiçbir yerinde yaşayamayacağınız eşsiz bir deneyimin kapılarını açıyor. Anı Tur kalitesiyle 12-13 Ekim çıkışlı olarak gerçekleşen Hindistan Altın Üçgen Turu 999 eurodan başlayan fiyatları ve uygun ödeme koşullarıyla Kurban Bayramı döneminde sizleri bekliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hindistan görkemli tarihi ve kültürüyle büyülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN