Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bir kültür bileşeni: Hindistan

Gelenek-görenekleri, mistik ruhu, tarihi ve görkemli yapılarıyla büyüleyen Hindistan tam anlamıyla bir medeniyetler ülkesi. Farklı renkleri muhteşem bir palette harmanlayan bu ülke en özel tatil anılarınızı yaşatmaya aday

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Hindistan ziyaretçilerini farklı din, dil, ırk ve kültürleri bir arada barındıran rengârenk bir mozaikle karşılıyor. 28 eyalet ve 7 birlik bölgesinden oluşan ülkede din adeta bir hayat tarzı. Hinduizm, Budizm, Jainizm ve Sihizm gibi dinlerinin doğum yeri olan coğrafyada Zerdüştçülük, Yahudilik, Hıristiyanlık, İslamiyet de yaşanıyor. Bu yönüyle dünyanın en demokratik ülkesi olan Hindistan hoşgörünün sembolü olarak da ziyaretçilerini karşılıyor. Din çeşitliliğinin etkisiyle kültürel zenginliği de yakalayan bu ülkenin Agra, Babür, Jaipur ve Delhi şehirlerini görebileceğiniz muhteşem bir tatil sizleri bekliyor.

AŞKIN SİMGESİ

Hindistan turunun ilk durağı olan Agra, Türk-Moğol İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Dünyanın yedi harikasından birine ev sahipliği yapan bu şehirde aşkın yeryüzündeki ölümsüz simgesi Tac Mahal görenleri büyülüyor. Babür İmparatorluğu'nun altıncı hükümdarı Şah Cihan'ın, doğum yaparken ölen eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı bu yapıt birçok ünlü yazar ve şairin ilham kaynağı. Her yıl milyonlarca turist sadece bu eseri görmek için bile Hindistan'ı ziyaret ediyor.

İhtişamlı yapılar
Agra'dan sonraki durağınız olan Fatehpur Sikri, 10 yıl boyunca Babür İmparatorluğu'na başkentlik yapmış. Anıt ve tapınakların büyülü atmosferine şahit olacağınız bu şehir, sizi mistik bir dünyanın içine çekiyor. Pembe şehir olarak bilenen Rajastan'ın başkenti Jaipur ise Fatehpur Sikri'den sonraki keşif noktanız. Fillerin sırtında çıkarak rajput mimarisinin en ihtişamlı örneklerinden Amber Kalesi'ni göreceğiniz şehirde, bir krallığın zamana meydan okuyan eserlerine hayran kalacaksınız. Turunuz esnasında gideceğiniz yerlerden bir diğeri de Hindistan'ın modern yüzü Delhi. Tarihle modernizmi harmanlayan bu şehir Gandhi'nin Anıtmezarı, hükümet binası, Qutub Minara, Kızıl Kale ve Jama Masjid'e ev sahipliği yapıyor.

12-13 Ekim çıkışlı
Anı Tur ile 12-13 Ekim çıkışlı olarak gerçekleşen Hindistan Altın Üçgen Turu bütçenize uygun fiyatları ve ödeme koşullarıyla 999 eurodan başlayan fiyatlarla Kurban Bayramı döneminde sizleri bekliyor. Kültürel dokunun izlerine hemen her şehirde tanık olacağınız Hindistan, dünyanın hiçbir yerinde yaşayamayacağınız eşsiz bir deneyimin kapılarını açıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bir kültür bileşeni: Hindistan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN