Göreme'de yemek festivali düzenlenecek

Nevşehir'in Göreme beldesinde bu yıl 12.si gerçekleştirilecek olan Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali 4-5 Ekim tarihinde düzenlenecek.

Giriş Tarihi: 25.9.2013 11:19
Göreme Belediyesi tarafından organize edilen Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali,Nevşehir Üniversitesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği'nin işbirliğinde düzenleniyor. Önceki yıllarda düzenleme kurulu tarafından belirlenen yemeklerin yarıştığı festivalde, bu yıl yine üst başlıklarda yarışılacak. Çorba, Ana Yemek ve Tatlı olarak adlandırılan üst başlıklarda katılımcılar istedikleri alanda istedikleri yemeği yapabilecek.
12. düzenlenecek olan festivalde çok zengin bir içerik yer alıyor. Bu yıl iki güne çıkarılan festivalde öğrenciler, ev hanımları, profesyonel aşçılar ayrı ayrı yarışacak.

Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil, bu yıl 12. düzenlenecek olan festivalin çok büyük gayretlerle hazırlandığını, festivalin artık bölgesel hale geldiğini söyledi. Cingil; 'Festivalimizi bu yıl destekçi işbirlikçilerimiz ile birlikte daha profesyonel hale getirdik. Türkiye Aşçılar Federasyonu, Nevşehir Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği ile birlikte daha zengin bir hale getirdik. Yemek işinin hem ustaları hem de hocaları bu işin içinde artık. Çok güzel bir çalışma süreci oldu. Yemek Festivalin artık Göreme'ye mal olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Kapadokya Geleneksel Yemek Festivalinin Türk Patent Enstitüsü'nden isim tescilini aldık. Bu çalışmalarda görev alan tüm arkadaşlarımı da ayrıca tebrik ediyorum. Onların özverili çalışmaları sayesinde daha fazla yol aldık' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göreme'de yemek festivali düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN