Kıskandıran güzeller: İtalya&Fransa

Bu bayram Roma'da aşk çeşmesine para atıp sanatın merkezi Floransa'yı keşfedeceğiz. Monte Carlo'da kumar oynama fırsatı yakalayacağınız bu eşsiz gezide Cannes'da kırmızı halıda fotoğraf çektirerek bayram dönüşü herkesi kıskandırabilirsiniz

Giriş Tarihi: 4.10.2013
Turunuzun ilk durağı Roma... Dünya tarihine adını yazdıran bu ünlü şehir tarihi eserleri, bir film setini andıran sokakları ve ihtişamlı yapılarıyla karşılıyor. Roma'daki ilk durağınız şehrin sembollerinden Colleseum ve bu şehrin doğduğu yer Forum Meydanı. Meydanın en ünlü caddesi Via Foridei İmperiali ve Roma'nın güç simgesi Colosseo Amfi tiyatro görülecek yerler arasında. Panoramik şehir turunun ardından Roma'nın 2 bin 800 yıllık tarihine tanıklık edeceğiniz sokakları sizleri bekliyor. Aşk çeşmesinde dilek tutup İspanyol merdivenlerini göreceğiniz bu keyifli gezide ünlü mağazaların bulunduğu İspanyol Meydanı da sizleri bekliyor. Roma'daki bu eşsiz saatlerden sonra rotamız Vatikan'a çevriliyor. İtalya'nın tarihiyle hemen hemen aynı tarihe sahip olan dünya Katolik dininin merkezi kabul edilen Vatikan dünyanın en büyük kilisesi San Pietro'da Rönesans'ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo'nun şaheserlerini göreceksiniz. Roma'da geçen her dakika çok değerli fakat Napoli- Pompei turunda tarihi Pompei efsanesine yapacağınız yolculukla kendinizi o döneme ait hissedeceksiniz.

RÖNESANS ŞEHRİ FLORANSA

Turumuzda bir sonraki durağımız Rönesans sanatının çıkış yeri Floransa. İtalyan krallığına başkentlik yapmış olan şehir Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapmış. Bu muhteşem şehirde Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria Sarayı ve Meydanı, Lanzi locası, Uffizi Meydanı, Ponte Vecchio, Cumhuriyet Meydanı ve San Lorenzo pazarı keşfedeceğimiz rotalar. Bu turu farklı kılan program da bundan sonra başlıyor, Şimdiki durağımız Nice. Cote d'Azur'un en güzeli olan Nice'de Cimiez Tepesi, Franciscan Manastırı, Roma dönemi kalıntıları, Ünlü yaya yolu Zone Pietonne, Massena Meydanı, Saint Nicolas Katedrali, en uzun caddesi Rue Jean Medecin, İngiliz Yolu (Promenade Des Anglais), Saray oteli (Hotel Negresco) Ünlü Yürüyüş Caddesi La Promenade des Anglais'i gördükten sonra Monaco&Monte Carlo'ya geçiyoruz. Dünya jet sosyetesinin en gözde mekânlarından biri olan Monte Carlo turuna muhakkak katılmanızı tavsiye ederiz. Casinolarıyla ünlü bu şehirde siz de şansınızı denemelisiniz.
BÜYÜLEYİCİ DURAKLAR

Burada her saniyesi dolu geçen günümüzün ardından yeni güne sizlerle yapacağımız Marsilya yolculuğumuz ve ilk olarak Cannes turumuzu yapıyoruz. Hayranlıkla izlediğimiz ünlülerin konakladıkları muhteşem otelleri tanıyor, oradan film festivalinin yapıldığı Kongre Merkezini ve önünde tarihe mal olmuş çok değerli sinema sanatçılarının el izlerinin sergilendiği, bir benzeri de Las Vegas'ta bulunan caddeyi geziyor ve bu anları ölümsüzleştirmek için fotoğraf molası veriyoruz. Herkesin hayalini kurduğu Kırmızı Halının üzerinde fotoğraf çektirmeyi unutmayın. Cannes'da yeteri kadar vakit geçirdikten sonra St Tropez'ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben Cote De Azur'un bu şık kasabasını tanıyoruz.

ROMANTİZM CENNETİ VENEDİK

Turumuzun son durağı romantizmin cenneti Venedik. Daha şehre girer girmez yaptığımız nehir yolculuğunda sevginin bu büyülü mabedi ruhunuza işliyor ve bu şehre bakışınız hemen değişiyor. Köleler sahilinden San Marko meydanına yürürken Venedik hapishanesini ile Dükler Sarayını birbirine bağlayan 'Ponte dei Sospiri' İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio Adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bunların heykelleri görebilirsiniz. Ardından adını San Marko Katedralinden alan ve Napolyon tarafından 'Dünyanın en güzel meydanı' olarak adlandırılan meydanda Venedik'i içinize çekebilir hatta Çan kulesine çıkarak bütün Venedik manzarasını tepeden de görebilirsiniz. Şüphesiz ki İtalya'ya gelip modanın başkenti Milano'yu görmeden dönmek olmaz. Milano'da Avrupa'nın ilk kapalı alışveriş merkezi Galleria'yı da görme imkânı yakalayacağınız bu turda caddeler boyunca uzanan vitrinler sizi çekiciliği ve şıklığıyla cezp edecek.

13 Ekim hareketli
Kurban Bayramı özel olarak Anı Tur farkıyla ve kalitesiyle keşfedeceğiniz İtalya-Fransa Turu 899 eurodan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 13 Ekim hareketli 7 gece 8 gün sürecek olan bu eşsiz rezervasyonunuzu yaptırdığınız an imkansız olmaktan çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kıskandıran güzeller: İtalya&Fransa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN