Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkler Bayramda na akın edecek

Giriş Tarihi: 4.10.2013 12:05

Marmaris liman işletmeleri Genel Müdürü Şükrü Tugay, na ek feribot seferleri düzenleyeceklerini söyledi.

Marmaris Liman İşletme Anonim Şirketi Genel Müdürü Şükrü Tugay, "Kurban Bayramı tatilinin uzun olması ve na ilginin de fazlalığı nedeniyle yüksek sayıda Türk turistin deniz yoluyla Yunan adalarına geçmesini bekliyoruz" dedi.

BAYRAMDA YUNAN ADALARINA EK SEFER
Marmaris Liman İşletmeleri Anonim Şirketi Genel Müdürü Şükrü Tugay, geçen Ramazan Bayramı'nda Türk yolcuların Yunan adalarına ilgi gösterdiğini vurguladı. Tugay, Marmaris-Rodos arasına ilave feribot seferleri konulacağını söyleyerek şöyle konuştu: "Geçen Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi özellikle Türk yolcuların Yunan adalarına ilgisi arttı. 2013 sezonunda bu ilginin daha da katlanarak arttığını gözlemliyoruz. Kurban Bayramı tatilinin uzun olması ve Yunan adalarına ilginin de fazlalığı nedeniyle yüksek sayıda Türk turistin geçmesini bekliyoruz. Marmaris Rodos arası ilave seferler söz konusu olacaktır."

"DEV GEMİLER SONBAHARDA GELİYOR"
Ekim ayında dev yolcu gemilerinin Marmaris'e gelmeye devam edeceğini ifade eden Tugay, şunları söyledi: "Ekim ayı genelde Doğu Akdeniz'deki aşırı sıcakların bitmesiyle gemilerin daha çok seçtiği bölgeler oluyor. Marmaris'te Ekim ve Kasım ayında da devam etmek üzere yüksek sayıda gemi ve yolcu bekliyoruz." Sonbahar mevsiminde dev gemilerin Türkiye'yi daha çok tercih ettiğini belirten Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu işin sezonu bizim sektörümüzde daha çok Eylül, Ekim ve Kasım olarak gözükmektedir. Bu sene Ekim ayında 28 gemi bekliyoruz. Kasım ve Aralık ayında toplam 17 gemi gelecektir. Gelen gemiler yaz sezonunda gelen gemilerden daha büyük ve yolcu kapasitesi daha yüksek. Yolcu milliyetlerinin çeşitliliği açısından da daha fazladır. Amerikan, İspanyol, Fransız, İtalyan, Fransız, Alman yolcular gelmeye devam edecek."

DÜNYANIN EN LÜKS GEMİSİ GELECEK

21 Ekim'de Alman kruvaziyer gemi firmasına ait Europa 2 isimli dünyanın en lüks gemisinin Marmaris'e geleceğini belirten Tugay, "Bu gemi otoriteler ve kritikler tarafından kruvaziyer gemi sektörünün en lüks gemisi olarak biliniyor. Marmaris'i de rotasına dahil etti. Ancak, o gün limanımızda iki gemi olacağı için dünyanın en lüks gemisi büyük olduğu için o da rıhtımdan bugünkü gemilerin taştığı gibi taşacak. Gönül isterdi ki bu gemilerin rahatça yaşanabileceği iskeleler ve rıhtımlarımız olsaydı. Ancak, bu şekilde de bizi tercih etmeleri gurur vericidir" diye konuştu.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkler Bayramda Yunan adalarına akın edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN