Çubuk turizm haritası ve tanıtım kitapçığı basıldı

Giriş Tarihi: 10.10.2013 09:45

Çubuk Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü tarafından ilçeyi anlatan turizm haritası ve tanıtım kitapçığı bastırıldı.

Çubuk Belediyesi ''Esenlik Şehri Çubuk'' sloganıyla yola çıkan Özel Kalem Müdürlüğü, turizm haritası ve tanıtım kitapçığı bastırdı. Çubuk'taki tarihi ve turistik yerlerin yanı sıra mahalle ve köylerinin gösterildiği, alan mesafelerinin not edildiği haritada, Çubuk ile ilgili olarak özet bilgiler ve ilçeyi tanıtıcı fotoğraflar yer aldı. Çubuk Şehir Müzesi'ne ve ilçenin mesire alanlarına özel bir yer ayrılan cep broşürü şeklindeki haritada, Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nin de tanıtımı yapıldı. Özellikle Çubuk'a gelen yabancı turistler için Türkçe ve İngilizce olarak basılan harita, vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak Özel Kalem Müdürlüğü'nden temin edilebiliyor.

Mahalle sınırlarının belirtilmesinin yanı sıra Karagöl ve Çubuk Şehir Müzesi civarı tarihi kent dokusunun fotoğraflarla gösterildiği harita 80x60 ebatında bastırıldı. Özellikle öğrencilerin ve araştırmacıların yoğun taleplerini karşılayacak olan harita, estetik görünümü ve kullanış rahatlığıyla herkesin beğenisini kazandı. Çubuklular'ın yaşadıkları ilçe hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak olan harita, ilk etapta kamu kurum ve kuruluşları ile esnaflara dağıtılacak.

İlçeye böyle bir harita kazandırdıkları için tüm katkı verenleri kutlayan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ''Bu bir örnek çalışmadır. Bunun arkasında diğer daha kapsamlı bir harita daha yapılabilir. Harita ve kitapçık ilçemizin tanıtımı için kullanılmak amacıyla hazırlandı. Çubuk Şehir Müzesi, Karagöl, mesire alanları, şehir haritası, yöresel yemekler, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Çubuk Agat taşı ve yöresel ürünlerin ön plana çıkarıldığı haritada çok sayıda bölgenin fotoğrafları, tarihi bilgileri ve adresleri yer alıyor'' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çubuk turizm haritası ve tanıtım kitapçığı basıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN