Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termal otellerde Bayram doluluğu

Giriş Tarihi: 14.10.2013 11:28

Türkiye'nin en önemli termal turizm merkezlerinden Kozaklı'da yüzde 100 doluluk oranına ulaşıldı.

Türkiye'nin önemli termal turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir'in Kozaklı ilçesindeki termal tesisler, Kurban Bayramı öncesinde yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Kozaklı Termal Birliği (KOZTEB) Başkanı Cumhur Ünal yaptığı açıklamada, sıcaklı 98 dereceye ulaşan şifalı suları ile ünlü Kozaklı ilçesinin son yıllarda gerçekleştirilen yatırımlarla 7 bin 200 yatak kapasitesine ulaştığını ve Türkiye'nin en büyük termal turizm merkezlerinden biri haline geldiğini kaydetti. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması dolayısıyla ilçedeki termal tesislerde doluluk oranının arttığını söyleyen Ünal, bayram öncesi yapılan rezervasyonlarla birlikte doluluk oranının yüzde 100 seviyesine ulaştığını belirtti.

Termal otellere en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep gibi büyük şehirlerde yaşayanların ilgi gösterdiğini ifade eden Ünal, birçok hastalığın tedavisinde etkili olan termal tedavi yönteminin, Kozaklı'da ki otellerde doktor veya sağlık uzmanları kontrolünde yapıldığını söyledi.

Termal tesislerde yerden çıkışı 98 derece olan şifalı suyun yanında, çamur banyosu ve SPA merkezleriyle konuklara şifa dağıtıldığını belirten Ünal, 'Şu anda Kozaklı'da çok sayıda modern 5 yıldızlı oteller olduğu gibi apart oteller de hizmet vermekte. İlçede kişi başı günlük 10 TL'den 110 TL'ye kadar konaklama imkanları mevcut. Bayram gibi özel günlerde de işletmelerimiz vatandaşlarımızın bayram tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için özel hazırlıklar yapıyorlar. Bayram tatili için ilçemizi tercih edecek olan misafirlerimizin iyi bir tatil geçireceklerine inanıyorum" dedi.

İlçelerindeki suyun birçok hastalığın tedavisinde etkin rol oynadığını ifade eden Ünal, sağlık turizminin son yıllarda gelişmesi ile birlikte ilçelerinin Kapadokya turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını dile getiren Ünal, "İlçemizdeki su içerisinde bulunan mineraller açısından zengin bir su. Kozaklı'nın suyu her derde deva. Tabi ağırlıkla romatizma, cilt, kadın hastalıkları, ameliyat sonrası yaraların kapanması ile ilgili tedaviler de, kemik hastalıklarda etki alanı var. Aynı zamanda bizim suyumuzun antidepresif bir özelliği var. Yani insandaki stresi alıcı bir özelliği var. Radon gazı intiva etmesi sebebi ile de insandaki deri, hücre yenilenmesini hızlandırmasından kaynaklanan artı bir özelliği var" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termal otellerde Bayram doluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN