Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nin değişen yüzü, fotoğraflara yansıyor

Geçmişten günümüze Hac vazifesini yerine getirmek amacıyla milyonlarca insan, her yıl 'a geliyor. Allah'ın evi 'yi ziyaret eden Müslümanlar, Arafat'a çıkıyor, Mina'da şeytanı taşlıyor, kurbanlarını kesip hacı oluyor. Kabe'nin değişen yüzü ise her yıl çekilen fotoğraflara yansıyor.

Giriş Tarihi: 17.10.2013 15:43 Güncelleme Tarihi: 17.10.2013 15:58
Haber Ajansı tarafından geçmişten günümüze kadar çekilen hacla ilgili yüzlerce fotoğraf, insanları nostaji dünyasında gezdiriyor. 'nin artan Müslüman yoğunluğuyla birlikte nasıl yoğunlaştığını gösteriyor. Kimi zaman gökyüzünden çekilen bir kare, kimi zaman ise yerde Rabbine yalvaran bir hacının yaptığı dua karesi, duygu selini ortaya koyuyor.

Günümüzde hac ibadeti için daha çok uçakla yapılan seyahetler, eski dönemlerde otobüs, araba, gemilerle yapılıyordu. Bu durum fotoğraf karelerine de yansıyor. Kabe'nin siyah-beyaz kareleri, değişen teknolojiyle birlikte renklileşmeye başlıyor. Değişim sadece fotoğraflarda değil mekanlar üzerinde de yaşanıyor. Geçmişte Kabe'nin etrafında pek yapılaşma yokken günümüzde neredeyse Kabe binalar arasına sıkışmış durumda.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabe'nin değişen yüzü, fotoğraflara yansıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN