sınırlamaları turizmciyi endişelendirdi

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Genel Sekreteri Nazif Demir: 'Bu durum turizmde talebin azalmasına neden olur'

Giriş Tarihi: 6.11.2013 15:59
yla e sınırlama getirileceğine ilişkin haberler turizmcileri endişelendiriyor. Türk halkının büyük bölümünün kredi kartı ile tatil yaptığını belirten turizmciler, uygulamanın hayata geçmesi durumunda iç turizme büyük zarar vereceğini düşünüyor.

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği (KAPTİD) Genel Sekreteri Nazif Demir, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) kredi kartı harcamalarını kısıtlamaya yönelik adımları çerçevesinde, kredi kartıyla tatile sınırlama getirilmesi düşüncesine katılmadıklarını ifade etti. Bu durumun turizme olan talebi düşüreceğini belirten Demir, 'Kredi kartı ile taksitlendirme turizmde engellenecek olursa haliyle talebin biraz azalmasına sebep verecektir; kişilerin ödemeyle ilgili sıkıntıya girmesine sebep verecektir. İlla ki kredi kartı ile olmayacaksa tüketici alternatiflere bakacak. Tüketici bu nedenle gidip banka kredisi kullanabilir ancak banka kredisi de aynı kişilerin borçlanması ve daha fazla para ödemesi anlamına geliyor. O yüzden bu konunun ileriki günlerde tekrar düşünülüp buna göre yeniden değerlendirilerek doğru bir karar verilmesi gerekir' dedi.

Türk halkının büyük bölümünün erken rezervasyon avantajları ile kredi kartı kullanarak tatil yaptığını söyleyen Demir, son yıllarda iç turizmde ciddi bir hareketlilik yaşayan turizm sektörünün bu uygulama ile ciddi bir gelir kaybına uğrayacağını vurguladı. Demir, 'Taksitli, kredi kartı ile alım çok fazla. Erken rezervasyon ile turizmi yaygınlaştırmak ve Türk halkının da bundan faydalanması için uğraşırken bu şekilde kredi kartı avantajını yok etmek büyük bir sıkıntıya sebebiyet verecektir' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi kartı sınırlamaları turizmciyi endişelendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN