Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Longoz Ormanları'nda sonbahar güzelliği

Kırklareli'deki, Türkiye'nin ve Avrupa'nın, kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan en büyük Longoz Ormanları, sonbaharda sarı ve kahverenginin farklı tonlarına büründü.

Giriş Tarihi: 9.11.2013 13:51
Kırklareli'deki, Türkiye'nin ve Avrupa'nın kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluşan en büyük Longoz Ormanları, sonbaharın eşsiz renkleriyle güzellikler sunuyor.

İçerisinde 4 gölün de yer aldığı ormanlar, doğal güzellikleri, yürüyüş parkurları ve barındırdığı hayvan popülasyonuyla doğa severlerin ilgisini
çekiyor.

Kırklareli Valisi Mustafa Yaman yaptığı açıklamada, 2 bin 511 dönüm büyüklüğündeki, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük İğneada Longoz Ormanları'nın yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olduğunu söyledi.

Ormanda, 544 tür bitki, 46 tür canlı, 25 tür sürüngen, 50 tür memeli, 30 tür tatlı su balığı, 20 tür deniz balığı, 219 tür kuş barındığını ifade eden
Yaman, şöyle konuştu:

"Longoz Ormanlarına yerli ve yabancı turistlerin ilgisi her geçen gün artıyor. Ormanlarımız dünyanın ve Türkiye'nin en güzel milli parkları arasında
yer alıyor. Orman içinde Mert, Saka, Hamam ve Pedina gölleri yer alıyor. Burası dört mevsim ayrı bir güzelliğe bürünüyor."

Yaman, ormanları ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin, gördükleri güzel manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediklerini belirtti.


Longozlarda sonbahar bir başka

Yaman, Longoz Ormanlarının gürgen, kayın ve meşe ağırlıklı ağaçlardan oluştuğunu ve sonbaharda dökülen yaprakların bölgeye ayrı bir güzellik yattığını söyledi.

Şu günlerde bölgeye geleceklerin sarı ve kahverenginin farklı tonlarıyla karşılacağını belirten Yaman, "Fotoğrafçılar burada eşsiz kareler
yakalayabiliyor. Longoz Ormanları, yürüyüş parkurları ve çeşitli düzenlemeleriyle de doğa severler tarafından çok beğeniliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Longoz Ormanları'nda sonbahar güzelliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN