Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın tarihi mekanları temizleniyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri, kentin fiziksel mekan kalitesinin artırılması amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekipler, öncelikel şehrin tarihi mekanlarını temizliyor.

Giriş Tarihi: 25.11.2013 16:46
Kentsel mek'nlarda kent estetiğini bozan, görüntü kirliliği yaratan uygunsuzlukların giderilmesi, kentin fiziksel mek'n kalitesinin artırılması, görsel ve hijyenik temizliğin sağlanması için Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı'na bağlı Kent Estetiği Şube Müdürlüğü, kendi ekipleriyle etkili müdahalelere devam ediyor. Kentin birçok yerinde yapılan, kent estetiğine aykırı unsurların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, merkezi mekanlarda yoğunlaşıyor: Profesyonel temizlik malzemesi teminleri yapılarak Alt ve üst geçitlerin hijyenik hale getirilmesinin en iyi yolları deneniyor. Alt geçitlerde acil onarım gereken noktalarda iyileştirmeler yapılırken, özel temizlik malzemeleriyle merkezi mekanlardaki tarihi çeşmeler zarar vermeden hijyenik hale getiriliyor.

Olumsuzlukların tespitlerinin kolaylaşması ve belediye birimlerinin çalışmalarının hızlanması adına, üç boyutlu yüksek çözünürlüklü kameraya sahip araçlar ile denetim sistemi kuruldu. Vatandaşların şehrini daha çok sevip sahiplenmesi adına da farklı projeler üretiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın tarihi mekanları temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN