Antalya ini kışın emekli ve yaşlı Avrupalı turistler canlandırıyor

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Side-Manavgat Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Özden, Antalya bölgesinde kışın canlılığını, Avrupalı ve İskandinav ülkelerin emekli ve yaşlı turistlerinin sağladığını söyledi.

Giriş Tarihi: 10.12.2013 14:36 Güncelleme Tarihi: 12.12.2013 10:28
Ahmet Özden, kış i ile ilgili değerlendirmede bulundu. Manavgat-Side destinasyonunda otellerin doluluk oranının yüzde 30 seviyesinde olduğunu belirten Başkan Özden, bu durgunluğun nisan ayı başına kadar süreceğini tahmin ettiklerini söyledi. Bölgede güneşli gün sayısının fazla olmasının bir avantaj olduğunu vurgulayan Özden, açık olan konaklama tesislerinde Alman emekli turistlerle, Kuzey Avrupa ülkeleri Norveç, İsveç, Finlandiya ve Danimarkalı yaşlı turistlerin olduğunu kaydetti.

Avrupa ülkelerinde havaların soğumasıyla birlikte emekli turistlerin tatil için bölge destinasyonuna geldiğinin altını çizen Özden, "Bölgemizde kış turizm canlılığının yılbaşına kadar süreceğine inanıyoruz. Avrupa ve İskandinav ülkelerinde üşüyen emekli turistler Antalya'ya güneşlenmeye geliyor. Kuzey Avrupa ülkeleri ve Almanya'da soğuk havada dışarıya çıkamayan emekli turistler Antalya'da güneşli havada her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinlik yapabiliyor. Hedefimiz, turizm sezona kadar konaklama tesislerinin doluluk oranını yüzde 40 seviyesine çıkarmak." ifadesini kullandı. Bölgeyi kışın, Alman emekli turistlerin talep ettiğini aktaran Özden, gelen turistlerin de uzun süreli tatile geldiğini kaydetti.


Vizesiz gidilebilen ülkeler

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya turizmini kışın emekli ve yaşlı Avrupalı turistler canlandırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN