Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'e panoramik tanıtım

Giriş Tarihi: 16.12.2013 14:01

'in önemli destinasyonlarının tanıtılması amacıyla, 360 derece panoramik sanal tur ve kısa filmlerin yer aldığı Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça web sitesi ve DVD hazırlandı.

'in önemli destinasyonlarının 360 derece panoramik sanal turu ve kısa filmleri, hava çekimleri yapılarak, sanal tur ve kısa filmlerle Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olmak üzere 4 dilde web sitesi ve DVD hazırlandı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, uluslararası düzeydeki yaygın turizm hareketinin, bir tür sanayi haline geldiğini ifade ederek, "Kalkınmayı tetikleyen sektörlerinden biri olan turizm, iş hacmini geliştiren, gelir yaratan, istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayat ile toplumsal gelişmeyi etkileyen bir nitelik kazanmıştır. Bu nitelik, dünyada turizme yönelik bölgesel ilgiyi de arttırmıştır" dedi.

Turizmde ülke tanıtımına olduğu kadar, bölge tanıtımına da önem verildiğini belirten Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

"Bu bağlamda Doğu Karadeniz ile ilgili proje hazırlandı. Projenin temel felsefesi, hedef kitleye yönelik turizm ürünlerinin ön plana çıkarılması,
farklı ve özgün değerlere sadık kalınarak bu değerlerin çağdaş bir üslupla vurgulanması. Toplam kalitenin öne çıkarılması, kültürel, tarihi ve doğal miras birikimimizin tanıtılması, ürün üstünlüklerimizin vurgulanması, turizmi çeşitlendiren, görsel ve içerik anlamında zengin bir yöntem ile bunları yaparken özgün ve çağdaş teknolojileri maksimum kullanan bir anlayışın geliştirilmesi de çok önemlidir.

Proje, Karadeniz'in ticari, kültürel ve sanatsal aktörlerini bir araya getiren, işbirliğini kolaylaştıran, farklı entelektüel birikimleri ortak bir hedef etrafında toplayabilen ortak bilince vurgu yapmaktadır. Proje, Karadeniz'in mimari, tarihi, sanatsal ve kültürel değerlerini tanıtmayı ve turistik aktiviteyi arttırmayı, bunları kalıcı başarıya dönüştürmeyi hedefleyen yapısıyla bölgenin hafızasını tazeleme, fiziksel ve sanatsal yapısını farklı mecralarda yeniden yorumlama misyonuyla oluşturuldu."

Projenin özel amacının ise Doğu Karadeniz'de turizm potansiyeline sahip destinasyonların 360 derece panoramik sanal turunun ve kısa filminin,
ayrıca önemli vadilerin ise hava fotoğrafının çekilerek bölgenin tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirten Hacısalihoğlu, "Projeyle Doğu Karadeniz'de turizmin çeşitlendirilmesi, alternatif turizm modellerinin ve sürdürülebilir turizm altyapısının ortaya çıkarılması, etkin tanıtım politikalarıyla bölgenin ve bölgedeki illerin markalaştırılması, turist sayısını ve ortalama kalış süresini artırarak bölgenin turistik cazibe merkezi haline getirilmesine katkıda bulunacaktır'' diye konuştu.
Turizm twitter
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ''Turizmde Bölge Potansiyelinin Harekete Geçirilmesine Yönelik Mali Destek
Programı'' kapsamında TTSO tarafından hazırlanan ''Her Yönüyle Karadeniz'' projesinde, bölge illerinin önemli destinasyonlarının 360 derece panoramik sanal turu ve kısa filmleri çekildi.

Yaklaşık 2 yıllık bir çalışma sonunda tamamlanan proje kapsamında Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon'un önemli vadi ve turizm potansiyeline sahip destinasyon bölgelerinin havadan fotoğrafları çekildi.

Bu illerin sanal tur ve kısa filmlerle Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça olmak üzere 4 dilde web sitesi ve DVD'leri hazırlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu Karadeniz'e panoramik tanıtım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN