Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da kış turizmi

Turizmciler Erciyes Kayak Merkezi ve 'nın birlikte tanıtılmasını istiyor.

Giriş Tarihi: 18.12.2013 15:56 Güncelleme Tarihi: 18.12.2013 16:03
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan 'da, kış turizmini hareketlendirmek için turizmciler bölgenin Kayseri Erciyes Kayak Merkezi ile birlikte tanıtılmasını istiyor. Erciyes Dağı'ndaki kayak merkezi ve Kapadokya'nın birlikte yer aldığı tur programları sayesinde bölgeye kış aylarında daha fazla turist çekilebileceğini ifade eden turizmciler, konuyla ilgili Nevşehir ve Kayseri'de ortak projelerin hayata geçirilebileceğini kaydetti.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, yaptığı açıklamada, peribacaları ile ünlü Kapadokya bölgesine her yıl 2 milyonu aşkın yerli ve yabancı turistin geldiğini söyledi. Bölgedeki turist yoğunluğunun Nisan-Kasım döneminde daha hareketli olduğunu ve bölgeye gelen yabancı turist sayısının kış aylarında düştüğünü belirten Durmaz, bölgeye bu aylarda daha fazla turist çekebilmek için Kayseri'de bulunan Erciyes Kayak Merkezi'nden faydalanılması gerektiğini vurguladı.

Durmaz: "Kayseri'de bulunan Erciyes Dağı bize çok yakın. İki şehir arasında yaklaşık 45 dakikalık bir ulaşım mesafesi var. Burada bulunan kayak merkezi Türkiye'nin en modern tesislerinden biri. Kış turizmi kapsamında oradaki kayak merkezleri ile Kapadokya birlikte tanıtılarak ortak bir çalışma yapılabilir. Bölgeye gelen turistler burada gezdikten sonra Kayseri'ye gidip kayak yapabilirler veya oraya kayak için gelen turistler daha sonra Kapadokya'ya getirilebilir. Bu sayede hem oradaki turist hareketliliği hem de buradaki hareketlilik arttırılabilir" diye konuştu.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kapadokya'da kış turizmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN