Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 bin rakımlı yaylada kar festivali

Ordu'nun Kabadüz ilçesinde 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda ilk defa düzenlenen "kar festivali" başladı.

Giriş Tarihi: 2.2.2014 13:00
Kabadüz ilçesinde 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda ilk defa düzenlenen "kar festivali" başladı.

Ordu Valiliği'nce düzenlenen ve iki gün sürecek festivale AK Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener, Ordu Vali Yardımcısı Halil Karpuz, Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Engin Avcı, Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalin açılışında konuşan Milletvekili Şener, Çambaşı Kayak Merkezi'nin Karadeniz ve Türkiye'nin önemli ve prestijli kayak tesislerinden biri olacağını söyledi.

Festivale gelenlere teşekkür eden Şener, "Bugün burada kar festivalinin birincisini gerçekleştiriyoruz. Temennim bu festivalin uzun yıllar sürmesidir. Önümüzdeki yıl bu festivali yapımı devam eden kayak merkezinde gerçekleştirerek Çambaşı'nın dünyada söz sahibi bir kayak merkezi olması için çalışacağız" dedi.

Şener, şunları kaydetti:

"Çambaşı'nda bu festivalin ilkini gerçekleştiriyoruz ama bundan önce Yokuşdibi Belediyesi'nde biz bu festivali altı kez yaptık. Kar festivalini Çambaşı Yaylası'na taşıdık çünkü Çambaşı Yaylası'nın Karadeniz'in ve Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri haline geldiğini gördük. Bu festivalin ilkini yapıyoruz ama bu festival asırlar boyu yapılsın, dilek ve temennimiz budur. Burada kayak merkezi ile ilgili çalışma yapılırken kimse inandırıcı bulmuyordu. Denize en yakın, ulaşımı en kolay kayak merkezlerinden birisi olarak gelişmeye hızla devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıllarda burada büyük tesislerin açıldığına ve büyük hizmetlerin görüldüğüne hepimiz şahit olacağız."

Şener, Ordu'dan yaylaya ulaşmanın bir saati bulduğunu ancak yollar genişletilip kısaldığında Türkiye'den ve dünyadan yaylaya binlerce insanın turizm amaçlı geleceğini, bunların Ordu'ya çok büyük katkıları olacağını ve herkesin kazanacağını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Zeynep Başkan, katılımcıları söylediği türkülerle eğlendirdi.

Festivale katılan bazı vatandaşlar kızaklarla kaymayı tercih ederken bazıları ise kar motoru kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 bin rakımlı yaylada kar festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN