Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şeyhin yatı marinalara sığmadı

Dubai Şeyhi Futtaim'in 110 metre uzunluğundaki süper lüks yatı "Radiant", Marmaris'e getirildi - İlçedeki marinalara sığmayan dev yat, kruvaziyer limanına demirlendi

Giriş Tarihi: 6.2.2014 13:45 Güncelleme Tarihi: 6.2.2014 13:51
Dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alan Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim'ın 110 metrelik lüks yatı "Radiant", Marmaris'te marinalara sığmadığı için kruvaziyer limanına demirlendi.

Otomotiv, akaryakıt ve lojistik sektörlerinde faaliyet gösteren As Majid Al Futtaim Group'un Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Al Futtaim'e ait süper lüks yat, sabah saatlerinde Marmaris Körfezi'ne giriş yaptı. Öğlen saatlerine kadar açıkta bekleyen "Radiant", daha sonra Marmaris Limanı'nın küçük rıhtımına yanaştırıldı.

110 metre uzunluğundaki yatın ilçedeki marinalara sığmadığı için genelde kruvaziyerlerin yanaştığı limana demirletildiği öğrenildi. Liman yetkilileri, yatta Futtaim'in kendisi veya yakınlarının bulunup bulunmadığı konusunda bir açıklama yapmadı. Yatın, gıda ve akaryakıt ikmalinin ardından limandan ayrılacağı belirtildi.

TOPU VAR

Süper lüks yatlarla ilgili yayınlar yapan internet sitelerindeki bilgilere göre, helikopter de inebilen yatın Rus medya patronu Boris Berezovsky için Roman Abramoviç'in 115 metrelik Pelorus adlı yatına rakip olarak yaptırıldı, 2010 yılında ise Abdullah Al Futtaim'e satıldı.

100 metre ilerideki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü askeri su topu bulunan yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları sayesinde 75 knot hızla gidebilen güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor.

Her türlü lüksü barındıran yatın içerisinde jakuziler, spor salonu, çalışma odası, jetskiler bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyhin yatı marinalara sığmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN