Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sudan gelen sağlık

Suyun iyileştirici gücü eşliğinde masaj ve bakımlarla yaşam enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz? İçinde spa ve termal merkez bulunan otelleri inceledik

Giriş Tarihi: 12.3.2014
Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa'da birinci sırada yer alıyor. Termal sular, hastalık öncesi, koruyucu ve düzenleyici olarak kullanılmakta. Bu nedenle özellikle gençlerin erken yaşlarda termal kürlere başlamaları öneriliyor. Kısaca sağlık, güzellik, zindelik, stressiz hayat için düzenli termal kür, beden ve ruhun vazgeçilmez ihtiyacı. Spa ise Latince 'Salus Per Aquam' yani 'Sudan Gelen Sağlık' anlamına geliyor. Antik zamanlardan beri iyileştirici gücüne inanılan suyun; spa'larda farklı sıcaklıklarda, farklı biçimlerde kullanılması ile dinlendirici, ferahlatıcı ve arındırıcı özelliğinden faydalanılıyor.

Maxx Royal Belek Golf & Spa

Antalya Belek'teki Maxx Royal Belek Golf & Spa'nın tüm odaları özel olarak tasarlanmış süitlerden oluşuyor. Çam ormanlarıyla çevreli Maxx Royal'in spa'sı ise 3 bin metrekarelik bir alana yayılmış. Aven Royal Spa'da ruha dinginlik katacak tüm detaylar düşünülmüş. Uzman terapistler eşliğinde masaj ve bakım yaptırabilir, vücut şekillendirme ve yağ yakma cihazıyla bölgesel yağlarınızdan ve selülitlerinizden kurtulabilirsiniz. Spa'da 2 Türk hamamı, 2 kese odası, 1 ılıklık, 2 sauna, 1 buhar odası, 25 terapi odası, 3 duş, 1 kar çeşmesi ve 2 dinlenme odası bulunuyor.

İkbal Thermal Hotel & Spa

İkbal Thermal Hotel, Afyonkarahisar'da doğal kaplıca sularının şifasını modern mimari ve teknolojiyle birleştirmiş. Çağdaş tasarımıyla dikkat çeken odaları, panoramik manzaralı. Minera Spa merkezinde termal havuzlar, özel aile banyoları, Türk hamamı, sauna, jakuzi, buhar banyoları, masaj odaları, çamur banyoları, cilt ve vücut bakımları ile fizik tedavi üniteleri bulunmakta.

Güral Afyon Wellness & Convention

Afyon merkeze 7 km uzaklıktaki Güral Afyon Wellness & Convention, sağlıklı tatilin ilk akla gelen adreslerinden. Yaz, kış aynı sıcaklıktaki şifalı termal suyuyla 9 bin 500 metrekarelik spa merkezinde çeşitli masaj ve vücut bakımları uygulanıyor. Merkezin sıcaklığın yaklaşık 50 derece olduğu bio saunası, sıcaklığın 90- 110 derece arasında değiştiği Fin saunası, geleneksel Türk hamamı, kar çeşmesi, macera duşları, şok duşu, vücudun rahatlamasına ve dinlenmesine yardımcı olan yataklardan oluşan tepideryum dinlenme odası, renk ve müzik terapileriyle zenginleştirilen aromaterapi buhar odası, termal havuzları ve jakuzisi bulunuyor.

Güral Sapanca Wellness & Convention

Sapanca'daki tesis, yemyeşil ağaçların arasında huzurlu ve stressiz bir tatil vaat ediyor. 90 bin metrekarelik bir alana kurulu tesisin 291 odası bulunuyor. Tesisin 14 yaşından büyük misafirlerin kabul edildiği Aliva Spa merkezinde bio sauna, Fin saunası, aromaterapi-kromaterapi buhar odası, Türk hamamı, kar çeşmesi, macera duşları, şok duşu ve tepideryum dinlenme odası bulunuyor. Spa'nın ayrıca su altı jetleri, jakuzi, kabarcıklı levhalar, kanepeler, kromatik projektörlerle donatılmış keyif havuzu da var.

Thermalium Wellnes Park Hotel

Yalova'daki tesis 80 odalı ana otel binası ve üç villa kompleksinden oluşuyor. Vanida Wellness & Spa'da Türk hamamı, saunalar, buhar odaları, özel masaj odaları, jakuzi, kapalı termal havuzlar, açık termal havuz, fitness salonu bulunuyor. Özel çamur kürlerinin yapıldığı, manikür pedikür hizmetlerinin sunulduğu spa'da ödüllü termal su kullanılıyor.

Marigold Thermal & Spa Hotel

Bursa'daki termal, spa, şehir otelinin içindeki Pithia Thermal Spa'da geleneksel hamam kültürünü yaşarken, spa ritüelleri ve Uzakdoğu masajları ile stresi ardınızda bırakabilirsiniz. Spa'da termal havuz, jakuzi, Türk hamamı, sauna, buhar odası, şok duşu, macera duşu, 3 aile hamamı ve masaj odaları bulunuyor.

Sandıklı Thermal Park Hotel

Afyonkarahisar'daki bir başka termal otel ise Sandıklı Thermal Park Hotel. 40 bin metrekare alana kurulu tesisteki spa'da 2'si açık 5 yüzme havuzu, kaplıca kürleri için 3 termal havuz, 8 özel aile banyosu, buhar odaları, Türk hamamı, kar çeşmesi, kese ve köpük odaları bulunuyor. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nı diğer kaplıcalardan ayıran en önemli özellik ise ünü tüm dünyaya yayılmış olan çamur banyoları. Bu mucizevi çamur banyoları, 500 metre devam eden jeolojik bir çatlağın farklı yerlerinde kaynayıp 68 derecelik sıcaklığa ulaşan şifalı su ile özel şekilde hazırlanan toprağın karışımından oluşuyor.

Kervansaray Termal Hotel

Kervansaray Termal Hotel, Bursa'nın kaplıcalarıyla ünlü semti Çekirge'nin merkezinde, 9 bin metrekare arazi üzerinde yeşillik, sessizlik ve huzur içinde bir ortam sunmakta. Tamamen termal kaplıca kaynaklarına ve sağlık kürlerine yönelik sağlık merkezinde tarihi termal Türk hamamının yanı sıra sauna bulunuyor. Spa'da çeşitli masajlar yaptırabilirsiniz.

Gazelle Resort Otel

Bolu'nun Karacasu beldesindeki Gazelle Resort Otel, bir meşe ormanının ortasında yer alıyor. Orman içindeki özel masaj kabinlerinde yapılan terapilere kuş ve yaprak sesleri eşlik ediyor. La Gazelle Spa'da açık ve kapalı havuz, Türk hamamı, Fin saunası, sıcaklığı 120 derece kadar çıkan Rus saunası, bitkisel esanslarla nefesi açan herbal bath, kristal sauna, ılık bir sauna ve meditasyon odası olan Laconium, buhar odası, ayakların sırayla ısıtılıp soğutulduğu Kneipp havuzu, şok havuzu ve tuz odası yer almakta. Ayrıca bronşları açan saman odası, vücutta enerji akışını sağlayan kum odası, gül sauna, buz odası, macera duşları, ısıtılmış su ve taş yataklı dinlenme odası ve özel aile banyoları da bulunuyor.

Budan Thermal Spa Hotel & Convention Center

Afyon'da 26 bin metrekare alana kurulu tesisin 157 odası bulunuyor. Çeşitli masajların uygulandığı termal spa'da sauna, Fin hamamı, Türk hamamı, kil banyoları, çamur havuzu, özel aile banyoları, termal kür havuzu, ozon sauna, tuz mağarası bulunuyor. Ayrıca ayak detoksu ve rehabilitasyon hizmeti veriliyor. Spa'da sedef, egzama, mantar, cerrahi sivilceler vb. cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan ve şifasına rastlanan, el ve ayaklardaki ölü derileri acıtmadan kopararak bir nevi manikür pedikür yapan 'doktor balıklar' da var.

Adrina Health & SPA Hotel Deluxe

Balıkesir'deki tesiste termal ve spa hizmetleri 5 bin metrekarelik iki kata yayılmış merkezde sunuluyor. Spa merkezinde kapalı termal havuz, buhar banyosu, hidromasajlı küvet ve Türk hamamı bulunuyor.

Nehir Thermal Hotel & Spa

Kütahya'daki 62 odalı tesiste kapalı termal havuz, Türk Hamamı, sauna, masaj odası, vücut bakım odası,cilt bakım odası, 4 özel aile banyosu, açık termal havuz bulunmakta.

Oruçoğlu Thermal Resort

Afyon'daki tesis bünyesindeki Termal D'or adlı spa'da saunalı ve jakuzili özel aile banyoları ve Türk hamamı bulunuyor. Spa'da verilen hizmetler ise şöyle: Buhar banyosu, bitki ve süt banyoları, zayıflama programları, cilt bakımları, masajlar, çamur bakımları.

Limak Thermal Boutique Hotel

Her oda için hattatlar ve kalemkarların ayrı ayrı çalışmalar yaptığı Yalova'daki Limak Thermal Boutique Hotel'de toplam 48 oda bulunuyor. Her odada termal suyun verildiği özel jakuziler var. Açık alanda termal havuz ve spor merkezinden oluşan cam piramit dikkat çekiyor. 1000 metrekarelik bir alan üzerine kurulan Pythia Thermal Spa merkezinde, 100 metrekarelik bir termal havuz, Türk hamamı, sauna, buhar banyosu ve masaj merkezi yer alıyor. Uygulanan masajlardan bazıları şöyle: Özel Pythia masajı, Bali masajı, sıcak taş masajı, reflexology, ayurveda masajı.

Korel Termal Resort Clinic Spa

Afyon'daki tesis fizik tedavi ve rehabilitasyon, hidroterapi (su tedavileri) ve kaplıca kür tedavileri alanında hizmet veriyor. 120 bin metrekare alana kurulu 329 odalı tesiste kişiye özel tedavi uzman doktorlar ve fizyoterapistlerin denetiminde gerçekleştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sudan gelen sağlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN