Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstanbul'un en güzel sahil yolu

Beykoz'da hayata geçecek olan, 'Çubuklu-Kanlıca Sahil Yolu Projesi'yle, sahil şeridi 10 m genişleyecek, ilçe sakinleri düzenli, ferah yürüyüş parkurlarına ve aktivite alanlarına kavuşacak.

Giriş Tarihi: 25.3.2014 11:06
Beykoz sahilinin çehresini değiştirecek ve ilçeyi çekim merkezi haline getirecek olan projenin ilk etabında, Çubuklu-Kanlıca arasındaki 1200 metrekarelik alan düzenlenecek. Burunbahçe'ye kadar olan kısmın projeye d'hil edilmesiyle, toplamda 3 km'lik sahil yolu kazanılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle geliştirilen proje, 2014 yılı içerisinde başlıyor. Beykoz'un prestij projeleri arasında yer alan çalışma kapsamında, sahil çift taraflı olarak ve kazıklar çakılarak denize doğru 10 metre genişletilecek. Bisiklet yolu, koşu ve yürüyüş parkurları, balık tutma iskeleleri, 2,5 metre genişliğinde peyzaj düzenlemeleri, dinlenme alanları ve sahile görsel güzellik katacak aydınlatma sistemleri yapılacak.

Turizm, eğitim, spor ve kültür kenti olarak gelişen ilçede, önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: 'Bu proje turizmin gelişmesi kadar, sahili kullanan araçlar ve özellikle yayalar için de çok önemli. İnsanımız artık herhangi bir saatte güven içerisinde ve keyif alarak sahil boyunca yürüyebilecek. Bununla birlikte, İSKİ arıtma tesislerinden başlayarak, 200-220 dönümlük alanda Şehir Parkı'nın yapılması planlanıyor. Beykoz Anadolu Yakası'nın en güzel sahil yoluna kavuşmuş olacak. Sahilimiz sosyalleşen bir mek'n haline gelecek. Doğaya ve çevreye uygun malzemeler, ürünler kullanılacak. İlçemize ve kıymetli vatandaşlarımıza hayırlı olsun' dedi.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul'un en güzel sahil yolu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN