Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den turistlere kolaylık

Antalya Büyükşehir Belediyesi turistlerin ve vatandaşların kentle ilgili ihtiyaç duydukları bilgilere kolayca ulaşabilmeleri için kent merkezine 4 dilde hizmet veren bilgilendirme panoları (kiosk) yerleştirdi.

Giriş Tarihi: 26.3.2014 16:22
Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım A.Ş. işbirliğiyle, Cumhuriyet Meydanı ve Işıklar'a yerleştirilen kiosklarla Antalya'yı ziyaret eden turistlere kent hakkında Türkçe, İngilizce, Almanca, Rusça bilgiler veriliyor.

iOS ve Android marketlerden ücretsiz olarak indirilebilen MyAntalya mobil uygulamasının sabit kiosk uyarlaması olan hizmet, turistlere ve vatandaşlara ihtiyaç duyacakları her türlü bilgiyi sağlıyor.
Kiosklar, kullanıcılara, yakınlarındaki ilgili noktaları, gezip görülecek yerlerin bilgisini veriyor, acil durumlar için ihtiyaç duyulabilecek nöbetçi eczane, hastane, tüm sağlık kuruluşları ve kamu kurumlarının bilgilerine erişimlerini sağlıyor.

Kiosklarla vatandaşların Büyükşehir Belediyesi'ne doğrudan ulaşabilmeleri, haber, proje ve etkinlikleri takip edebilmeleri, öneri, dilek ve şikayetlerini kolaylıkla ileterek yönetimde söz sahibi olmaları da hedefleniyor.
Bilgilendirme panoları sayısının Büyükşehir Belediyesi yetki alanı genişlemesinden sonra arttırılacağı kaydedildi.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den turistlere kolaylık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN