''Uyuyan dev'': Komor Adaları

Birçok doğal zenginliğe sahip Komor Adaları turistler tarafından keşfedilmeyi bekliyor - Ülkede turizmin gelişmesi için altyapının ve enerjinin güçlendirilmesi, reklam ve pozitif imaja ihtiyaç duyuluyor.

Giriş Tarihi: 8.4.2014 11:36
Hint Okyanusu'nda bulunan Komor Adaları, henüz keşfedilmemiş bitki örtüsü, tarihi ve kültürel mirası, festivalleri ve sanatçılarıyla turizmin ''uyuyan devi'' olarak görülüyor.

Hilal şeklindeki takımadalardan oluşan ve Arapça ay anlamına gelen kamer kelimesinden adını alan, Arap Birliği üyesi ülke, turizm alanında yabancı ülkelerin dikkatini, altyapı eksikliği, konaklama ve ulaşım sorunları nedeniyle henüz tam anlamıyla çekebilmiş değil.

Turizm Genel Müdürü Hissan Guy, AA'ya açıklamasında, turizmin ulusal ekonomiyi, tarım ve ulaştırma sektörlerini harekete geçirebileceğini, birçok iş imkanı sağlayabileceğini ve halkın yaşam şartlarını düzeltebileceğini vurguladı.

2000'de 140 milyon dolar olan turizm gelirinin bugün de değişmediğini belirten Guy, Komor Adaları'na yılda 30 bin turistin geldiğine ancak komşu Maurice adasına gelen turistlerin sayısının 500 bini bulduğuna dikkati çekti.

Hissan Guy, ülkede turizmin gelişmesi için altyapının ve enerjinin güçlendirilmesine, reklam ve pozitif imaja ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Bir otel yöneticisi olan Naama İdris de Komor Adaları'nın birçok turistik zenginlik barındırdığını, doğal, kültürel, tarihi unsurları keşfedildiğinde turizm pazarında önemli bir yere sahip olacağını belirtti. İdris ancak mesafenin çok uzun olması nedeniyle turist sayısının az olmasına, enerji ve kalifiye eleman yetersizliğine dikkati çekti.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
''Uyuyan dev'': Komor Adaları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN