Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Güneştekin'in favori 5'i

Sanatçı Ahmet Güneştekin işi gereği hem Türkiye içinde hem de yurtdışında sık sık seyahat ediyor. Ama ülke ve şehir seçimlerinde önceliği sanat, kültür ve doğa...

Giriş Tarihi: 9.4.2014
Paris

1 Genelde bu mevsimde ilk aklıma gelen şehir. Atmosferinin dışında sabah ilk iş Cafe de Flore'a giderim. Kahvaltıda tuzlu tereyağı ve kruvasanla kahvemi yudumlarken yan masada Jean Paul Sarte, Picasso ve Albert Camus'un ruhuyla birlikte olduğumu hissederim.

Venedik

2 Soluğu San Marco meydanında alıp, kafelerin önündeki küçük orkestralardan Bach dinlerken şampanya yudumlamak ve mutlaka şehri yürüyerek dolaşmak. Akşam da güzel İtalyan yemeklerini tatmak.

New York

3 Benim için sanatın başkenti. Müzeler, Chelsea ve Soho'daki galerileri gezip akşam üzeri Times Meydanı'nda soluğu alıp gece de Broadway'deki müzikalde bir gece geçirmek.

Batman

4 Doğduğum şehir. Baharda her yer yeşile boyalı. Binbir kır çiçeğinin keyfiyle sabah kahvaltısında lavaş ekmek, fason balı ve otlu peynir yemek. Sonra 12 bin yıllık Hasankeyf'te Yolgeçen Hanı'nda çay molası. Akşam da acılı saç tava keyfi.

Artvin

5 Bütün coğrafyanın yeşil bir halıyla kaplandığı, toprağın çiçeğe doyduğu yeryüzündeki farklı cennet. Bu cennetin lezzetlerini artık tahmin edersiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Güneştekin'in favori 5'i
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN