Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat Arap turistleri ağırlayacak

Antalya'nın Manavgat ilçesi ticaret ve sanayi odası (MATSO) yönetim kurulu başkanı Ahmet Boztaş, MATSO-baka işbirliği ile 29 Temmuz'dan itibaren ilçeye Arap turistlerin geleceğini belirtti.

Giriş Tarihi: 14.4.2014 12:03
Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Air Arabia'nın desteği, Mardan Palace ile Kesit Tur'un sponsorluğunda Birleşik Arap Emirliği (BAE) tanıtım turu düzenledi. Turun Manavgat bölümü BAKA MATSO işbirliği ile gerçekleşti.
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) işbirliği Manavgat'a gelen 9 tur operatörü temsilcisi ile basın mensuplarından oluşan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) heyeti, Manavgat Şelalesi'ni gezdi. Heyete Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Murat Koçanlı, MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, MATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Halit Torun ve Hüseyin Güneş, BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek, Dış İlişkiler Birim Başkanı Mehmet Pehlivan, uzmanlar Selin Şen ile Seyitcan Altınkaynak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Onur Gözet ile Körfez Pazarı Ülke Uzmanı Burça Yalçın eşlik etti.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, 29 Temmuz'dan itibaren Air Arabia tarafından Körfez bölgesinden Antalya'ya direk uçak seferleri düzenleneceğini belirterek, MATSO-BAKA işbirliği ile 29 Temmuz'dan itibaren Arap turistlerin tatil için Manavgat'a geleceğini söyledi. Yedi ülkeden oluşan Birleşik Arap Emirlikleri'nin en b��yük tur operatörü ve iki gazetecisini ağırladıklarını belirten Boztaş, "Bu tur operatörleri Bursa, İstanbul ve Trabzon gibi Türkiye'nin bazı bölgelerine en çok Arap turistleri getiren firmalar. Direk uçuş olmadığı için bugüne kadar Antalya'ya Arap turist getirmiyorlardı. Antalya ve Manavgat'a gelmek isteyen Arap turist ise aktarmalı uçuş ile bu bölgeye yaklaşık 12-15 saatte gelebiliyordu. 29 Temmuz sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri'nden Antalya'ya direk uçuşlar başlıyor. Antalya ve Manavgat'a gelmek isteyen turistler uçakla yaklaşık 3.5 saatte Antalya'da olacak" dedi.

Gerçekleştirilen iki günlük Antalya tanıtım gezisinin Manavgat ayağını MATSO-BAKA işbirliği ile gerçekleştiğini ifade eden Boztaş,29 Temmuz'dan sonra haftada 3 gün olmak üzere başlayacak direk uçuşların, turizm açısında olumlu gelişmeler sağlayacağına inandığını ifade etti.
BAKA Antalya Koordinatörü Alaattin Özyürek de, bölgeye Arap turistlerin gelmesi için yaklaşık iki yıldır çalışma yürüttüklerini belirterek 29 Temmuz'dan itibaren bölgeye Arap turistlerin 3.5 saatte gelebileceğini söyledi. Özyürek, "29 Temmuz'da Air Arabia direk uçuş başlatması ile Arap dünyasından Antalya'ya direk uçak seferi başlıyor. Biz de BAKA bunun başlaması için iki yıl süren bir çalışma yaptık. Artık Arap turistleri Antalya bölgesinde çok görebileceğiz" diye konuştu.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat Arap turistleri ağırlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN