Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turistlerin paramotor keyfi

Dünya ünlü turizm beldesi Antalya Side'yi gezmeye gelen yerli ve yabancı turistler antik kentte bulunan tarihi eserleri halk arasında motorlu yamaç paraşütü olarak bilinen paramator ile görüyor.

Giriş Tarihi: 14.4.2014 12:17 Güncelleme Tarihi: 14.4.2014 13:45
Turistler, Muğla Fethiye Ölüdeniz ile Antalya Kaş'ta bölgenin doğal güzelliklerini yamaç paraşütü uçuşuyla yaparken, Side'de motorlu yamaç paraşütüyle tarih üstünde uçuş yapıyor. Paramotorla uçuş yapan turistler, başta Roma ve Bizans olmak üzere değişik dönemlere ait tarihi eserleri havadan fotoğraflamanın heyecanını yaşıyor. Side'de yıllık ortalama 2 bin turist paramotor ve mikrolayt(dünyanın en küçük uçak türü) uçuşu yaparak tarihi ören yerine havadan bakarak tatilini heyecan katıyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

Alman turist David Helnston, Side'de tarihi ören yeri üstünde paramotor uçuşu yapmanın kendisine keyif verdiğini söyledi. Paramotorla Side üstünde uçarken aşağıda bakarken tarihe yolculuk yaptığını belirten Helnston, Side Antik Tiyatro, tarihi Side Limanı Anıtsal Kütüphane ve Apollon Tapınağı üstünde motorlu yamaç paraşütü ile uçmaktan mutluluk duyduğunu kaydetti.


Hollandalı turist Joyce Peters'te paramotorla uçuş heyecanının anlatılmaz olduğunu, Side'nin havadan görünümünün antik şehrin bütününe bakma açısından büyüleyici olduğunu kaydetti. Peters, "Side'ye havadan bakma çok güzel bir duygu. Aynı heyecanı 2 yıl önce Fethiye Ölüdeniz'e Babadağ'dan yamaç paraşütüyle atlarken yaşamıştım. Ölüdenizde denizle doğanın uyum güzelliğini görmüştüm. Side'de ise adeta havadan bir müzeye girmiş gibi oldum. Side Antik Tiyatro'yu havadan görmek bana heyecan verdi." dedi.

Paramotor pilotu hava fotoğrafçısı Nevzat Bodur da, motorlu yamaç paraşütüyle havadan fotoğraf çekmenin insana huzur ve mutluluk verdiğini kaydetti. Side'nin havadan doğal ve tarihi güzelliğinin büyüleyici olduğunu belirten Bodur, havadan adeta antik kenttin açık hava müzesi konumunda olduğunu ifade etti.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turistlerin paramotor keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN