Halfeti modern bir marinaya kavuştu

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesi, 55 tekne kapasiteli modern bir yüzer marina ve deniz fenerine kavuştu.

Giriş Tarihi: 22.4.2014 13:57
Halfeti Kaymakamı Mehmet Keklik, projenin ilçede gerçekleştirmeyi hayal ettiği en önemli çalışmalardan birisi olduğunu söyledi.

Halfeti Kaymakamlığı, GAP Entegre Kırsal Kalkınma Programı çerçevesinde hazırladığı bir proje ile turizmin gözde merkezlerinden birisi olduğunu belirten Keklik, 'Halfeti, doğal güzelliği, köklü tarihi, yöreye özgü taş mimari ile yapılmış kesme taş evleri, siyah gülü, baraj gölü üzerinde yapılan tekne turları ve tarihi ulu camisi ile bölge turizminin yeni cazibe merkezi oldu. Son yıllarda artan turist sayısı turizm altyapısının geliştirilmesi gerekliliğini ortaya koymuştu. Halfeti Kaymakamlığı olarak bu alanda birçok proje planladık ve bu projeleri hayata geçirerek ilçemizin çehresini değiştirmeyi ve ziyaretçilerimizin memnuniyetini artırmayı amaçladık." dedi.

Tekne turları yapmak isteyen ziyaretçilerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda bu hizmeti almaya başladıklarını kaydeden Keklik, "Bu çerçevede, artan tekne turlarının daha sağlıklı yapılabilmesi ve iskelenin derme çatma olan görüntüsünü ortadan kaldırmak, kent estetiğini geliştirmek hedefiyle Halfeti Marina ve Deniz Feneri' yapımını içeren bu önemli ve anlamlı çalışmayı başlattık. Halfeti, 55 tekne kapasiteli modern bir yüzer marinaya kavuştu ve Bu önemli projeyi Kaymakamlığımız hazırlamış ve Gap İdaresi Başkanlığı'mız finanse etmiştir. Emeği geçen ve bize destek olan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. İlçemize hayırlı olsun.' şeklinde konuştu.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halfeti modern bir marinaya kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN