397 plajımız mavi bayraklı

Uluslararası Mavi Bayrak Programı'nın 2014 yılı için mavi bayrak alan plaj ve marinaları belli oldu. Türkiye'den 397 plaj ve 22 marina "mavi bayrak" almaya hak kazandı.

Giriş Tarihi: 29.4.2014 13:04 Güncelleme Tarihi: 29.4.2014 13:05
Türkiye'den 397 plaj ve 22 marina "mavi bayrak" almaya hak kazandı. Böylelikle Türkiye, 44 ülkede yapılan uygulamayla İspanya ve Yunanistan'ın ardından 397 plaj ile 3. sırada yer aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Epikmen, Türkiye'nin mavi bayrak konusunda diğer ülkelerden daha titiz davrandığını belirterek, "Kurallara uymayan kuruluşların bayrakları hemen geri çekiliyor. Eğer bu özeni göstermeseydik. Bu yıl kesinlikle ikinciliğe yükselirdik" ifadelerini kullandı.

TURİZM SEKTÖRÜNDE EN ÇOK BİLİNEN ÖDÜL

Uluslararası alanda ve turizm sektöründe en çok bilinen, kullanılan ve her yıl verilen ödül olan "mavi bayrak", çevrenin ve doğanın korunması ile plaj ve marinayı kullananların sağlığı ve güvenliğini korumayı hedefliyor.

Plajlar için 33, marinalar için 24 kriteri bulunan Uluslararası Mavi Bayrak Programı, çevrenin ve doğanın korunmasını amaçlayan çevre bilinçlendirme etkinlikleri yapılmasını sağlıyor.

Böylece plajı kullananlar, işletmelerin personeli ve plajın yakın çevresindeki kişilerde çevre bilinci oluşturulmasına katkıda bulunuluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
397 plajımız mavi bayraklı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN