Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilecik tüm güzelliğiyle turist bekliyor

Bilecik'te turizm ile ilgili faaliyet gösteren işletmeciler buluştu.

Giriş Tarihi: 29.4.2014 11:57
Bilecik'te başta otel ve restoran işletmecileri olmak üzere turizm ile ilgili faaliyet gösteren çok sayıda işletme sahibi bir araya geldi.
Şeyh Edebali Kongre Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda konuşma yapan "Bilecik Dünya Turizm Destinasyonu Oluyor Proje"si Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, Bilecik'in turist ve turizmciler için hazır olduğunu belirtti. Bilecik'te turizm adına büyük mesafeler kaydedildiğini ifade eden Çelik, "Bilecik, turizmde birçok konuda umut verici bir durumdadır. İşletme sahipleri ile şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz toplantılarda, şehrin pazarlanabilir turizm çeşitlerini anlattık ve bunların sosyal medyada nasıl yer bulacağı üzerinde durduk. Toplantıda ayrıca gerek yurt içi gerek yurt dışı seyahat acenteleri ile iletişimin nasıl kurulacağı ve turistin ilgisinin nasıl çekileceği konularını görüştük. Ayrıca, projenin son durumu hakkında da gerek işletme sahiplerine, gerek basın mensuplarına bilgi verdik. Pazarlanabilir turizm çeşitleri, turizm tanıtım mecraları, cazip turizm paketlerinin oluşturulması, ulusal basında haber yapma yöntemleri ve sosyal medyada hesap açma ve yönetme konularında bilgi vererek, bu konudaki çalışmalarımızı hızlandırdık" dedi.

"OTEL İŞLETMECİLERİNDEN YOĞUN İLGİ"
Bilecik'te turizm alanındaki gelişmeleri yakından takip eden otel sahibi ve işletmecilerin toplantıya yoğun ilgi gösterdiğini dile getiren Çelik, Bilecik merkezde bulunan Kent Otel ile Bozüyük'ten Grandçalı ve Taşkın Otel'in sahiplerinin yanı sıra, çok sayıda otel işletmecisi toplantıya katılarak turizm alanındaki çalışmalara destek verdiğini söyledi.

"RESTORANLAR TURİZME HAZIR"
Çelik, toplantıda restoran sahiplerinin de gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek, "Çalışmalarımız kapsamında, Tünel Restoran, Mersu Alabalık, Şelale Restoran ve Cennet Vadisi gibi Bilecik ve ilçelerinin önde gelen restoran sahipleri de düzenlenen eğitim toplantısına katılarak turizme hazır olduklarının mesajını verdiler. Bizler de onlarla işbirliği içinde olarak Bilecik'in turizm alanında daha iyi yerlere gelmesini sağlayacağız" diye konuştu.

"BİLECİK TÜM GÜZELLİĞİYLE TURİST BEKLİYOR"
Bilecik'in doğal, kültürel ve tarihi özellikleri ile turist ağırlamaya hazır olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bilecik'te turizm alanında sürdürülen çalışmalarla birlikte artık şehre gelen turistler güzel zaman geçirecekler. Bilecik'e gelecek olan turistler mehter ve Mevlevi gösterisi, Yörük adetlerini Yörük çadırlarında görme fırsatı ve Osmanlı Ahilik geleneklerini de görme şansına sahip olacaklar. Dolayısıyla Bilecik'te tarih var, kültür var, yeşillik var. Bütün bu güzellikleriyle Bilecik, turist ağırlamaya hazır durumda."
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik tüm güzelliğiyle turist bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN