Tarihi Roma hamamı gün yüzüne çıkıyor

Giriş Tarihi: 8.5.2014 11:20

Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Sarıkaya ilçesindeki tarihi Roma Hamamı'nın gün yüzüne çıkarılma çalışmalarını yerinde inceledi.

Yozgat Valisi Yazıcı, Sarıkaya ilçesinde Kaymakam Yaşar Dönmez'i ziyaret ederek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yazıcı, daha sonra Belediye Başkanı Ömer Açıkel'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Daha sonra Tarihi Roma Hamamı ve çevresinde yapılan çalışmaları inceleyen Vali Yazıcı, Tarihi Roma Hamamı ve kalıntılarının Sarıkaya ve ülke turizmi için önemli bir değer olduğunu belirterek, 'Bu tarihi eserimiz içerisinden su çıkan ve hiç kesilmeden akmaya devam eden ülkemizdeki iki tarihi yapıdan bir tanesidir. Bu tarihi zenginliğimizi gün yüzüne çıkarmak için çalışmalara başladık. Kültür ve Turizm Bakanlığı'mızın desteğiyle 2.5 milyon liralık bir istimlak çalışması gerçekleştirdik. Toplamda 28 iş yerini istimlak ettik ve bu alandan kaldırarak, tarihi eserimiz de ortaya çıkardık' dedi.

İl Özel İdaresi tarafından daha önce kiraya verilmiş kaplıca tesisleri olduğunu ifade eden Vali Yazıcı,'Tarihi yapı etrafında çalışmalar devam edecek. Biz burada tarihin gün yüzüne çıkması, ülke turizmine kazandırılması, Sarıkaya'ya hizmete döndürülmesi noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu uzun soluklu bir süreçtir. İnşallah bunun sonunu da hayırlı bir şekilde getireceğiz. İçerisinde sıcak su akan bir tarihi hamamın ortaya çıkması Sarıkaya'yı ve ülke turizmine ciddi katkıları olacaktır' diye konuştu.
Turizm twitter
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Roma hamamı gün yüzüne çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN