Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabakdağı Japon turistleri büyüledi

Organik tarım ve eko turizm ile yerli ve yabancı turistlerin günden güne ilgisini çeken Ordu'nun Fatsa ilçesine bağlı Kabakdağı Mahallesi'nde en son Japon konukların 3 gece 4 gün konaklama yapması sevince neden oldu.

Giriş Tarihi: 16.5.2014 13:57 Güncelleme Tarihi: 17.5.2014 02:18
Hava-i Berrah (Berrak hava) olarak tanınan organik tarım eko turizm bölgesi Kabakdağı, gelen turistleri doğasıyla da büyülüyor. Rezervasyon yapılarak, rehberler eşliğinde gezilebilen, köy evi otellerde konaklama yapılabilen organik tarım ve eko turizm ilklerine bir yenisini daha ekledi. Bu konu hakkında Kırsal Turizm Derneği Ordu İl Temsilcisi Güven Özel Kabakdağı Mahallesi'nin Ordu'da kırsal turizmin öncüsü olmaya devam ettiğini belirterek, 'Bu sefer misafirlerimiz yine Japonlardan oluşuyor.

Ancak boyut olarak ve konu olarak yeni bir gelişme var. Birincisi konaklama süresi 3 gece 4 güne ulaştı. Bu zamana kadar bir gece konaklama yapılıyordu. İkincisi ise Japonya'nın uluslararası işbirliği teşkilatı JICA katık atıkla ilgili bir toplantısını Kabakdağı Organik Turizm Merkezi'nde gerçekleştirerek ve ilk defa uluslararası bir toplantıya da ev sahipliği yaptık. Bu tür organizasyonlar eskiden Karadeniz'de çoğunlukla Trabzon'da yapılıyorken, artık Fatsa bu işten payını almaya başladı. Bu toplantı yerel yönetim ve yöneticilerimize örnek olacak bir çalışma oldu. Onlar da toplantılarını burada yaparak turizm beldemizin gelişmesine ve tanınmasına katkı sağlayabilirler' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabakdağı Japon turistleri büyüledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN